İnternetten Mont Siparişi Verdi, Bilgileri İfşa Oldu: Mahkemeden Emsal Karar

İstanbul’da yaşayan ve internetten mont siparişi veren Veteriner hekim Gökçe Karakaş’ın başına gelmeyen kalmadı. Siparişi verdikten sonra kişisel bilgileri ifşa olan Karakaş, soluğu mahkemede aldı.  Mahkeme olaya ilişkin 6 yıl sonra emsal …

İnternetten Mont Siparişi Verdi, Bilgileri İfşa Oldu: Mahkemeden Emsal Karar

İstanbul’da yaşayan ve internetten mont siparişi veren Veteriner hekim Gökçe Karakaş’ın başına gelmeyen kalmadı. Siparişi verdikten sonra kişisel bilgileri ifşa olan Karakaş, soluğu mahkemede aldı. 

Mahkeme olaya ilişkin 6 yıl sonra emsal niteliğinde karara imza attı.

Veteriner hekim Gökçe Karakaş, hayalindeki montu internet sitesinde gördü, satın almak için hemen bilgilerini girdi. Olay da Karakaş’ın kişisel verilerini girmesinden sonra başladı. Daha mont eve gelmeden o gece telefonları susmak bilmedi.

Kanal D Haber’in haberine göre firma özür diledi ancak sorun çözülmedi.

Karakaş durumu mahkemeye taşıdı. Karakaş’ın açtığı dava 6 yıl sonra emsal nitelikte bir kararla sonuçlandı. Mahkeme müşterisini mağdur ettiği gerekçesiyle giyim firmasını 80 bin TL tazminat ödemesine hükmetti. Firma tazminatı 6 yıllık faizi ile birlikte ödeyecek.

Karakaş yaşadıklarıyla ilgili olarak “Her şey internetten çok bilinen bir firmanın internet sitesinden alışveriş yapmamla başladı. Kart bilgilerim, adres bilgilerim, telefon numaram gibi bilgilerimi girdim. Gece 2-3 gibi aramalar mesajlar gelmeye başladı. Ailemden ayrı uzakta yaşadığım bir dönemde bu çok korku verici” dedi.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.