İlluminati Hakkında Kesinlikle Bilmeniz Gereken 10 Madde

İlluminati Hakkında Kesinlikle Bilmeniz Gereken 10 Madde

İnsan bilinmezlikten korkan bu nedenle merak eden, araştıran toplumsal bir varlıktır. Toplum düzenini değiştirmek isteyen bir grup olarak bilinen ve sıklıkla konuşulan illuminati nedir? ilk olarak ne zaman çıkmıştır? gibi sorular sürekli sorulmaktadır. Gelin hakkında birçok spekülasyon bulunan “illuminati” kavramını biraz inceleyelim.

1. İlluminati Nedir?

İlluminati yaşadığımız dünya düzenini kaos aracılığıyla yıkarak yeni bir dünya düzeni kurmayı amaçlayan bir grup veya tarikat olduğu düşünülen bir yapılanmadır. Bu yapılanmanın varlığı veya herhangi bir faaliyeti kanıtlanmamıştır ancak hakkında bir sürü söylenti bulunmaktadır.

2. İlluminati Kavramı Nasıl Ortaya Çıkmıştır?

İlluminati kavramının ilk olarak bir Alman hukuk profesörü olan Adam Weishaupt tarafından ortaya atıldığı aynı zamanda bu yapılanmanın kurucusu olduğu düşünülmektedir.  Adam Weishaupt, İlluminati topluluğunu 5 kişi ile kurmuş ve ardından üyelerin hiyeraşik olarak üstlerine itaat edeceklerine dair ant içtikleri söylenmektedir.

3. Masonluk Nedir?

İlluminati topluluğu, “aynı idalleri paylaşan kardeşlik” kavramıyla Masonluğu model almışlardır. Bilim, sanat ve felsefe ile birlikte insanlığın gelişimini destekleyen bu kavram geleneksel çeşitli sembolleri benimsemiştir. Geleneksel sembolleri üçgenimsi bir yapı ve içindeki g harfidir.

4. İlluminatinin Kaç Üyesi Vardır?

Çeşitli söylem ve teorilere göre üçgenin iç açılarının toplamı kadar üyeleri bulunur. Yani üyeler 180 kişiden oluşur.

5. İlluminatinin Kullandığı Semboller Nelerdir?

Birçok insanın bildiği gibi illuminati, bir üçgen içerisinde göz işaretini kullanmasıyla bilinmektedir. Bu üçgen piramidin hiyerarşik sistemi, içindeki gözün ise bu hiyerarşinin bir parçası olan insanların her şeyi takip ettiği anlamına geldiği söylenmektedir.

6. İlluminati Gerçek Midir? Amaçları Nedir?

İlluminatinin gerçek olup olmadığı konusunda kesin bir bilgi olmamakla beraber, bu yapının gerçek olduğuna inananların sayısı inanmayanların sayısına göre yüksektir. Amaçları dünyaya yeni bir düzen getirmektir.

7. İlluminatinin Faaliyetleri Nelerdir?

Bu yapılanmanın varlığı ve faaliyetleri hakkında kesin bilgi veya kanıt olmamakla beraber, 25. kare tekniğiyle beraber subliminal mesajlar verdiği ve biyolojik silahlar yaptığı söylenmektedir.

8. İlluminati Topluluğu Nerede?

Varlığı dahi ispatlanmamış bu topluluğun nerede olduğu hakkında yalnızca çeşitli teoriler bulunmaktadır.

9. İlluminatinin Üyeleri Ünlüler Mi?

Lady Gaga, Kesha, Katy Perry, Madonna ve Rihanna gibi birçok ünlünün İlluminati topluluğunun üyeleri olduğu ve katılmak istemeyenlerin hiç hoş karşılanmadığı teoriler arasında bulunmaktadır.

10. İlluminatiye Nasıl Üye Olunmaktadır?

İlluminatiye üye olmak için çok zeki veya çok ünlü olmak gerektiği söylenmektedir.

ETİKETLER: İlluminati, Mason, Masonluk, Nedir?
YAZAR BİLGİSİ
Ayşenur Yalçın
Güzel yazmak, iyi düşünmek demektir. Hobi olarak başladığım bu yolculukta adım adım iyiye, daha iyiye gitmeyi planlıyorum.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar: takipçi satın al