”İktidardan Önce Açıklıyorum” Diyen Gazeteci Fatih Portakal, Asgari Ücret İçin Rakam Verdi!

AK Parti’nin, asgari ücretin en az 17 bin TL olması gerektiği konusunda kulis yaptığı iddia edilirken, gazeteci Fatih Portakal’dan asgari ücrete ilişkin çok konuşulacak açıklamalar geldi.  Asgari ücrete ilişkin tahminlerini yeniden duyuran Sözcü TV …

”İktidardan Önce Açıklıyorum” Diyen Gazeteci Fatih Portakal, Asgari Ücret İçin Rakam Verdi!

AK Parti’nin, asgari ücretin en az 17 bin TL olması gerektiği konusunda kulis yaptığı iddia edilirken, gazeteci Fatih Portakal’dan asgari ücrete ilişkin çok konuşulacak açıklamalar geldi. 

Asgari ücrete ilişkin tahminlerini yeniden duyuran Sözcü TV Ana Haber Bülteni sunucusu Portakal, ”İktidar önce açıklıyorum” dedi ve asgari ücret için rakam verdi.

Bu ayın tek gündemi milyonların merakla beklediği asgari ücret oldu. Şu anda mevcut asgari ücret 11 bin 402 lira olarak uygulanırken, gündeme gelen rakamlar herkesi şaşırttı.

Yeni yılda geçerli olacak asgari ücret için tartışmalar alevlendi. Asgari Ücret tespit Komisyonu’nun ikinci toplantısı yapıldı ve toplantı sonrası Türk-İŞ, “Masaya herhangi bir rakam gelmedi” dedi. Bu açıklamaya isyan eden gazeteci Fatih Portakal, “Rakam hiç dillendirilmiyorsa siz niçin buluşuyorsunuz?” diye sordu.

Bununla kalmayan Fatih Portakal, Türk-İş’e sorduğu soruyu cevapladı. Portakal, “İşin gerçeği şu: İşveren ve işçi temsilcileri formaliteyi yerine getiriyor” iddiasında bulup yeni asgari ücreti açıkladı:

Twitter hesabından açıklamalarda bulunan Portakal, şunları yazdı: “Bugünün Türkiye’sinde rakam belirleme güçleri yok. Rakamı iktidar belirleyecek. İkisi de ‘kabul’ diyecek. Nokta!. Yine yazıyorum: yeni ücret 16.500/16.900 TL arası olacak. Oh be, bu yılın asgari ücretini iktidardan önce açıkladım ya!.”

İşte o paylaşım:

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.