İçişleri Bakanlığı’ndan Açıklama: 14 Yaşındaki Çocuk, 3.3 Milyon Suriyelinin Kimlik Bilgilerini Sızdırdı!

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre; 14 yaşındaki E.P. isimli bir çocuk, Geçici Koruma Altındaki Suriyelilerin kimlik bilgilerinin paylaştı. Yapılan açıklamada 14 yaşındaki çocuğun ‘Ayaklanış#Türkiye’ hesabının sahibi olduğu ve bu …

İçişleri Bakanlığı’ndan Açıklama: 14 Yaşındaki Çocuk, 3.3 Milyon Suriyelinin Kimlik Bilgilerini Sızdırdı!

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre; 14 yaşındaki E.P. isimli bir çocuk, Geçici Koruma Altındaki Suriyelilerin kimlik bilgilerinin paylaştı. Yapılan açıklamada 14 yaşındaki çocuğun ‘Ayaklanış#Türkiye’ hesabının sahibi olduğu ve bu hesaptan ‘ayaklanma çıkarmaya başlayacağız’ paylaşımı yapıldığı belirtildi. Yaşananlar sonrasında 14 yaşındaki E.P. Çocuk Şube Müdürlüğü tarafından gözaltına alındı.

Akşam saatlerinde sosyal paylaşım sitelerinde ve Telegram gruplarında, Suriyelilerin kimlik bilgileri dolaşmaya başladı.

3 milyon 313 bin 710 Suriyeliye ait olduğu iddia edilen kimlik bilgileri şehir şehir bölünmüş şekilde gruplarda dolaşmaya başlandı.

Bir süre sonra konuyla ilgili İçişleri Bakanlığı’ndan açıklama geldi. Bakanlığın açıklamasına göre; 14 yaşındaki E.P. isimli bir çocuk, Geçici Koruma Altındaki Suriyelilerin kimlik bilgilerinin paylaştı.

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklama şu şekilde:

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.