BİST 100! 10 Liranın Altına Alabileceğiniz Hisse Senetleri

BİST 100! 10 Liranın Altına Alabileceğiniz Hisse Senetleri

Hisse senetleri: Yatırımcılar açısından doğru yatırımı tercih etmek kadar sahip olunan sermayeye uygun yatırım aracını bulmak da son derece kritik önem içerir. Borsanız kalbinin attığı ve yatırımcıların daima yakından takip ettiği BIST 100 bu kapsamda yatırımcılar için pek çok cazip yatırım aracına ev sahipliği yapmaktadır.

Bilineceği üzere BIST: Borsa İstanbul içerisinde hacim ve yatırım değeri bakımından en değerli 100 hisse senedinin performansını takip etmek ve ölçmek için kullanılan bir finans tabiridir. İşte yatırımcılar için BIST Hisseleri arasında en cazip ve karlı fiyatlarıyla dikkat çeken hisse senetleri:

Hisse Senetleri

1. TKNSA

Teknosa İç ve Dış Ticaret A.Ş. tarafından sahip olan TKNSA kısaltmalı hisse senedi yatırımcıların az maliyetle ve düşük sermaye ile yatırım yapabilmesine imkan tanımaktadır. Ortalama olarak 10 Türk Lirasının altında seyreden TKNSA, kazanç bakımından da cazip imkanları sunuyor demek yanlış olmayacaktır.

2. SISE

Hisse senedi takip etmek ve yatırım yaptığı hissenin izlencesini yakından görmek isteyenler için çok fazla hareketli olmasa da son derece verimli bir yatırım olanağı vadeden SISE kodlu T.Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş. firmasına tanımlı hisse senetleri, önemli bir yatırım aracı olabilir. Ortalaması 10 TL’nin altında olan SISE, performans grafiğiyle yatırımcılar için daima tercih edilen yatırım araçlarından olmuştur.

3. TSKB

Piyasada yaklaşık olarak 13 milyona yakın hisse senedi bulunan TSKB; Türkiye Sınai Kalkınma Bankası A.Ş. isimli şirketin hisse senedidir. Bilineceği üzer BIST Hisseleri arasında bankalara ait olan hisse senetleri büyük oranda düşük rakamlarla satışa sunulmaktadır. TSKB’de yine 10 TL altında değeri ile düşük bütçeli yatırımcılar için ideal bir yatırım aracıdır.

4. SKBNK

Şekerbank T.A.Ş. şirketinin hisse senedi olan SKBNK yine yatırımcıların en az maliyetle yatırım yapabilmelerine imkan tanımaktadır. Piyasa hacmi 26 milyondan fazla olan SKBNK hisse senedi, ortalama olarak 2 TL altında işlem görmektedir.

5. TTKOM

Borsa yatırımcıları için en çok tercih edilen ve dinamik yapısıyla hemen her dönemin yatırım aracı olan TTKOM’da yine 10 TL altında satın alma yapılabilecek BIST Hisseleri arasındadır. Türk Telekomünikasyon A.Ş. tarafından yatırım açılan TTKOM, inişli çıkışlı grafiğiyle dikkat çekicidir.

6. AKBNK

Belirtilmiş olduğu gibi bankalar tarafından yatırıma açılan hisse senetleri büyük oranda düşük maliyetleri yatırım araçlarıdır. Bu yaygın görüşe uygun niteliklere sahip olan AKBNK hisse senedi de tahmin edileceği üzere Akbank T.A.Ş. tarafından yatırıma açılmıştır.

7. PETKM

Yine yatırımcılar için değişilmez yatırım araçlarından olan PETKM, son 5 yıl içerisinde yükselişe geçen bir trend yakalamış olsa da günümüzde az risk almak isteyen düşük bütçeye sahip olan yatırımcılar için son derece ideal bir hisse senedidir. Petkim Petrokimya Holding A.Ş. tarafından halka açılan hisse senedinin 10 TL altında işlem gördüğü belirtilmelidir.

8. VKGYO

Vakıf Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş tarafından sunulan VKGYO kısaltmalı hisse senedi de yine BIST Hisseleri arasında 10 TL altında işlem yapmak isteyen yatırımcılar için uygun niteliklere sahiptir.

9. AFYON

Afyon Çimento Sanayi Türk A.Ş. firmasının sahip olduğu hisse senedi olan AFYON, sahip olduğu düşük hacim adediyle dikkat çekicidir. Yatırımcılar için son derece verimli bir araç olabilecek olan AFYON, az maliyetiyle de yatırım kolaylığı sunmaktadır.

10. NTHOL

Net Holding A.Ş’nin hisse senedi olan NTHOL, zaman zaman yaşanan ani çıkışlarla gündeme geliyor olmakla birlikte yine yatırımcıların tek bir hisse senedi için ödeyeceği tutarın 10 TL altında olduğu yatırım araçlarındandır.

11. GOODY

GODDY bilineceği üzere Goodyear Lastikleri T.A.Ş. şirketinin sahip olduğu hisse senedidir. Ortalama olarak 6.5 TL ile 7.5 TL arasında seyreden hisse senedi az maliyetle yatırım yapmak isteyenler için son derece ideal bir tercih olabilir.

12. TATGD

Tam 10 TL sınırında bulunan ve çoğu yatırımcı için daima etkili bir yatırım aracı olarak görülen TATGD, Tat Gıda Sanayi A.Ş. firması tarafından yatırıma açılmış ve düşük bütçeli yatırımcıların yoğun bir biçimde tercih ettiği hisse senetlerindendir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.