Hayvanlara Eziyet Durmuyor! Bir Köpek Daha İple Bağlanarak Ölüme Terk Edildi

Son günlerde giderek artan vahşet haberlerinin sonuncusu Kayseri’den geldi. Sarıoğlan ilçesinde ayakları ve boynu iple bağlanmış yavru bir köpek …

Hayvanlara Eziyet Durmuyor! Bir Köpek Daha İple Bağlanarak Ölüme Terk Edildi

Son günlerde giderek artan vahşet haberlerinin sonuncusu Kayseri’den geldi. Sarıoğlan ilçesinde ayakları ve boynu iple bağlanmış yavru bir köpek ölü halde bulundu. 

DHA’nın verdiği bilgiye göre 1,5 aylık kangal yavrusu D.Ş. adlı birisine aitti.

Sabah saatlerinde köpeğini ayakları ve boynu iple bağlanmış şekilde ölü olarak bulan D.Ş.’nin jandarmaya haber vermesi üzerine soruşturma başlatıldı.

D.Ş.’nin torunu S.Ş., köpeklerinin dün kaybolduğunu belirterek, “1 gün boyunca köpeği aradık. Köpeğimizi ertesi sabah ayakları iple bağlanarak öldürülmüş şekilde bulduk. Köpeğin dövüldüğü yerde fırça sapı bulunuyor. Jandarmaya giderek şikayetçi olduk. Bir an önce hayvan hakları yasası çıksın ve bunu yapanlara cezasız kalmasın” dedi.

Son günlerde hayvanlara yönelik işkence haberlerinde artış yaşanıyor. Hayvan Hakaları Yasası ise hala Meclis’te bekliyor.

Hayvanseverlerin ısrarla yasalaşmasını istediği düzenleme bütün partilerin uzlaşmasına rağmen uzun süredir Meclis’te bekliyor. 

Mevcut sistemde hayvanlar can değil mal olarak görülüyor. Hayvana işkencenin cezası ise Kabahatler Kanunu kapsamında para cezası oluyor.

ETİKETLER: Eziyet, Hayvan Hakları, Köpek
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.