Somali Cumhurbaşkanının Oğlunun Kuryenin Ölümüne Sebep Olduğu Kazada Yeni Delliler Ortaya Çıktı

İstanbul’da meydana gelen trafik kazasında motokurye Yunus Emre Göçer hayatını kaybetmişti. Göçer’in ölümüne sebep olan kişinin ise Somali Cumhurbaşkanı’nın oğlu olduğu ortaya çıkmıştı. Kazaya dair yeni deliller ortaya çıktığı öğrenildi. Sözcü’den …

Somali Cumhurbaşkanının Oğlunun Kuryenin Ölümüne Sebep Olduğu Kazada Yeni Delliler Ortaya Çıktı

İstanbul’da meydana gelen trafik kazasında motokurye Yunus Emre Göçer hayatını kaybetmişti. Göçer’in ölümüne sebep olan kişinin ise Somali Cumhurbaşkanı’nın oğlu olduğu ortaya çıkmıştı. Kazaya dair yeni deliller ortaya çıktığı öğrenildi. Sözcü’den Ali Saman Yamanlı’nın haberine göre, Motokurye Göçer’in eşi, savcılığa ek ifade verdi.

Motokurye Yunus Emre Göçer, Somali Cumhurbaşkanı’nın oğlu Mohammed Hassan Shekh Mohamud’un çarpması sonucu hayatını kaybetmişti.

Somali Cumhurbaşkanı’nın oğlu Mohammed Hassan Shekh Mohamud, 30 Kasım’da trafikte kurye Yunus Emre Göçer’in kullandığı motora arkadan çarpmıştı. İki çocuk babası Göçer, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti.

Mohammed Hassan Shekh Mohamud’un kaza sonrasında yurt dışına çıktığı ortaya çıkmıştı.

kurye Yunus Emre Göçer’in hayatını kaybettiği kazadan yeni fotoğraflar ortaya çıktığı aktarıldı. Yeni görüntülerin ortaya çıkmasının ardından Göçer’in eşi savcılığa ifade vermeye çağırıldı.

Kazaya dair yeni delillerin ortaya çıkmasıyla ek ifadeye çağırılan Öznur Göçer, ifadesinin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Sözcü’nün aktardığına göre, Göçer, kazayla ilgili yeni görüntülerin ortaya çıktığını belirtti. Göçer, eşinin olay günü kaskını taktığını ancak kaskının kamerasının kayıt almadığını belirtti.

Göçer, ‘Olay yerinde diğer eşyaları ile birlikte kaskı olay yerinden arkadaşı Hüseyin Yıldız aldı. Ben olayın psikolojisi ile eşimin eşyalarını teslim almamıştım. Şu an öğrendiğimiz kadarı ile kask Kadir Arı isimli aile dostumuzdadır. Bu kaskın içerisinde kamera cihazı vardı lakin olay günü kayıt almamıştı. O yüzden içerisinde kayıt mevcut değildir’ ifadelerini kullandı.

Göçer ailesinin avukatı, yaptığı açıklamalarda bir şerit ihlali olmadığını, kimin fren yapıp yapmadığının net bir şekilde görülebildiğini aktardı.

DHA’nın haberine göre, Göçer ailesinin avukatı Iyaz Çimen, ‘Ancak görüntü dökümlerini incelediğimizde herhangi bir şerit ihlalinin olmadığını, aynı şeritte olduğumuzu ve kazanını detaylı bir şekilde döküm haline getirmişler. Bundan kaynaklı da artık o uzaktan görüntüden ziyade net bir şekilde kazanın oluşunu, kimin fren yapıp yapmadığını görebiliyoruz.’ açıklamasında bulundu.

Ortaya çıkan yeni delillerde, araç şoförünün çarpışmadan 12 saniye sonra durduğu ortaya çıktı.

Kaza anını kayıt alan kameraların incelenmesi üzerine, şüphelinin çarpışmadan 12 saniye sonra durarak araçtan indiği ortaya çıktı. Göçer’in seyir halindeyken arka fren lambasının yandığı, şüpheli Mohamud’un kullandığı aracın saat arka fren lambalarının ise anlık olarak yandığının görüldüğü aktarıldı.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.