Havayolu Şirketinin Business Class Yolcularına Köpek Maması Yazan Menü Vermesi Görenleri Şaşkına Çevirdi

Havayolu şirketlerinin yemekleri her zaman ilginçtir. Ancak geçtiğimiz günlerde bir havayolu şirketinin business class yolcularına sunduğu menü vardı ki görenleri hayrete düşürdü. Evet, Çin’den bahsediyoruz. Detaylar içerikte! Kaynak: https://www …

Havayolu Şirketinin Business Class Yolcularına Köpek Maması Yazan Menü Vermesi Görenleri Şaşkına Çevirdi

Havayolu şirketlerinin yemekleri her zaman ilginçtir. Ancak geçtiğimiz günlerde bir havayolu şirketinin business class yolcularına sunduğu menü vardı ki görenleri hayrete düşürdü. Evet, Çin’den bahsediyoruz. Detaylar içerikte!

Kaynak: https://www.indyturk.com/node/675621/…

Dünya genelinde uçaklarda servis edilen yemeklere şüpheyle bakılır. Özellikle yolcular daha önce hiç kullanmadıkları havayolu şirketlerini tercih ettiklerinde uçakta yemek yemeye pek yanaşmaz. Zira uçaklarda servis edilen yiyecekler arasında hiç de popüler olmayan ve görüntüsü görenin midesini bulandıran yiyecekler olabilir.

Bunda haklılık payları yok değil. Geçtiğimiz günlerde Çin havayolu şirketinin “business class” yolcuları için hazırladığı menüde sığır eti, deniz ürünleri ve çorba çeşitleri yazdığı görüldü.

Ama menüde bir yemek daha vardı ki seyahat eden yolculardan birini şaşkına çevirmeye yetti. Yolcu menüye baktığında “bamyalı ithal köpek maması” ibaresi görünce hemen bunun ne demek olduğunu öğrenmek için sosyal medya hesabında paylaşım yaptı.

Yolcunun Facebook’ta paylaştığı menü fotoğrafı ise gündem oldu. Yüzlerce paylaşım, beğeni ve yorum alan menüye “İngilizce çeviriden kaynaklı hata” olduğunu söyleyenler de vardı.

Bir başka sosyal medya kullanıcı ise “size insan değil köpek muamelesi yaptıkları için menüde bu yemek var” dedi.

Conrad Wu’nun Facebook paylaşımı Reddit’te de tartışma konusu oldu. Bazı kullanıcılar menüyü tiye alarak “Business class yolcularına ithal mama veriyorlarsa ekonomi sınıfındakilere yerli köpek maması veriliyordur” dedi.

Peki şirket bu menü hakkında ne söylüyor?

The Independent’in haberine göre Çin havayolu şirketi menüye köpek maması yazarak neyi kastettiğini henüz açıklamadı. Çin’de insanların yemesi için her yıl 20 milyona yakın köpek kesiliyor ve hatta köpek eti yeme festivalleri düzenleniyor. Şirket böyle bir menü düzenleyerek nereye varmak istemektedir bilmiyoruz ama merakla bekliyoruz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.