Hasan Bitmez Kimdir? İşte Saadet Partisi Milletvekili Hasan Bitmez’in Siyasi Kariyeri ve Sağlık Durumu

Saadet Partisi Kocaeli Milletvekili Hasan Bitmez, TBMM Genel Kurulu’nda kürsüde konuşma yaptığı sırada fenalaşarak yere yığıldı. Genel Kurul Sağlık Ekibi tarafından kalp masajı yapılan Hasan Bitmez, daha sonra ambulansla hastaneye kaldırıldı …

Hasan Bitmez Kimdir? İşte Saadet Partisi Milletvekili Hasan Bitmez’in Siyasi Kariyeri ve Sağlık Durumu

Saadet Partisi Kocaeli Milletvekili Hasan Bitmez, TBMM Genel Kurulu’nda kürsüde konuşma yaptığı sırada fenalaşarak yere yığıldı. Genel Kurul Sağlık Ekibi tarafından kalp masajı yapılan Hasan Bitmez, daha sonra ambulansla hastaneye kaldırıldı. Yaşananların ardından vatandaşlar, Meclis’te fenalaşan vekil Hasan Bitmez’in kim olduğunu araştırmaya başladı. Peki, Hasan Bitmez kimdir? Hasan Bitmez kaç yaşında ve nerelidir? Hasan Bitmez’in sağlık durumu nasıl? 

İşte, detaylar…

Hasan Bitmez Kimdir?

Hasan Bitmez, 1969 yılında Giresun’un Alucra ilçesinde dünyaya geldi. İlkokul eğitimini İstanbul’da tamamladıktan sonra Gebze İmam Hatip Lisesi’nden mezun oldu. Bitmez, eğitim hayatına El-Ezher Üniversitesi’nde devam etti ve Usuluddin Fakültesi’nden mezun oldu. 

28. Dönem Saadet Partisi Kocaeli Milletvekili olarak görev yapan Hasan Bitmez, evli ve bir çocuk babasıdır.

Hasan Bitmez’in Siyasi Kariyeri

Hasan Bitmez, kariyer yaşamı boyunca Gebze İmam Hatip Lisesi Mezunlar Derneği, Millî Gençlik Vakfı, Anadolu Gençlik Dergisi, Uluslararası İslami Öğrenci Organizasyonları Federasyonu, Uluslararası Gençlik Forumu, Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi gibi bir dizi sivil toplum kuruluşunda kuruculuk ve başkanlık pozisyonları dahil olmak üzere çeşitli roller üstlenmiştir.

Bitmez, son dönemlerde İslam Birliği Araştırmaları Merkezi’nin Başkanı ve Saadet Partisi’nin Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Seçim İşleri Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Hasan Bitmez siyasi kariyerine, 28. Dönem TBMM Kocaeli Milletvekili görevinde devam etmektedir.

2023 seçimleriyle göreve gelen Milletvekili Hasan Bitmez, aynı zamanda ESAM (Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi) Genel Merkez Denetleme Kurulu Üyesi ve İSBAM-İslam Birliği Araştırmaları Merkezi Başkanıdır.

Hasan Bitmez’e Ne Oldu?

12 Aralık 2023 tarihinde gerçekleşen TBMM Genel Kurulu’nda kürsüye çıkan Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Kocaeli Milletvekili Hasan Bitmez, Dışişleri Bakanlığı bütçesi üzerine konuşma yaptığı sırasında fenalaşarak yere yığıldı.

Hasan Bitmez, Genel Kurul’da Milletvekili Turhan Çömez ve Genel Kurul Sağlık Ekibi’nin müdehalelerinin ardından hastaneye kaldırıldı.

Hasan Bitmez’in düşerken başını yere çarptığı görüldü. Bitmez’e ilk müdehaleyi yapan kişinin İYİ Partili doktor Milletvekili Turhan Çömez olduğu öğrenildi. Daha sonra Genel Kurul Sağlık Ekibi tarafından uzun süre kalp masajı yapılan Bitmez, ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Hasan Bitmez’in Sağlık Durumu Nasıl?

Milletvekili Hasan Bitmez’in sağlık durumuna ilişkin açıklama Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan geldi. Bakan Koca, yaptığı açıklamada Bitmez’in anjiyo sonrası kalp akciğer pompasına alındığını ve Ankara Bilkent Şehir Hastanesi’nde yoğun bakım servisinde tedavi altında olduğunu ifade etti. 

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Kocaeli Milletvekili Hasan Bitmez’in durumunun kritik olduğu öğrenildi.

ETİKETLER: Bitmez, Hasan
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.