Sponsorlu

 

Teknoloji Haberleri 

Halit Kıvanç son yolculuğuna uğurlandı

Spor basınının 97 yaşında vefat eden duayenlerinden Halit Kıvanç için Türkiye Spor Yazarları Derneği Genel Merkezi’nde (TSYD) tören düzenlendi …

Halit Kıvanç son yolculuğuna uğurlandı

Spor basınının 97 yaşında vefat eden duayenlerinden Halit Kıvanç için Türkiye Spor Yazarları Derneği Genel Merkezi’nde (TSYD) tören düzenlendi.

Gençlik ayrıca Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, törende yaptığı konuşmada, “Televizyonun olmadığı dönemde bile radyoda naif sesiyle kulaklarımızda, zihinlerimizde iz bırakan bir insan. Dünya hayatı hepimiz için fani, geçici. Asıl olan güzel izler bırakmak. Değerli ailesinin, milletimizin başı sağ olsun.” diye konuştu.

TSYD Başkanı Oğuz Tongsir ise “Ailesi sadece TSYD’de tören düzenlenmesini istedi. Halit abiyi hiçbir vakit unutmayacağız. Disiplini, iş ahlakını ondan öğrendik.” şeklinde konuştu.

Halit Kıvanç’ın oğlu Ümit Kıvanç da “Babamı bizimle birlikte uğurlamaya geldiğiniz için teşekkür ederiz. Babam işini düzgün yapmaya çalışan biriydi.” ifadesini kullandı.

Halit Kıvanç’ın belgeselini yapan Nebil Özgentürk ise konuşmasında, merhum Kıvanç çok adaletli birisi olduğunu vurguladı.

Zincirlikuyu Mezarlığı’na defnedildi

Kıvanç’ın Zincirlikuyu Camisi’ndeki cenazesine, Gençlik ayrıca Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Kültür ayrıca Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile spor, sanat ayrıca siyaset dünyasından birçok isim ile sevenleri katıldı.

Kıvanç, öğleyin kılınan cenaze namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı’na defnedildi.

ETİKETLER: Kıvanç, Spor
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.