Hakim Gül Altınok’un Skandalı ve İhraç Süreci

Hakim Gül Altınok’un skandalı ve ihraç süreci detaylarıyla! Adalet sistemine sarsıcı bir bakış sunan olayın perde arkası hakkında bilgi alın. Hakim Gül Altınok’un yaşadığı skandalın ayrıntıları burada!

Hakim Gül Altınok’un Skandalı ve İhraç Süreci

Skandalın Ortaya Çıkışı

Skandalın Ortaya Çıkışı

Hakim Gül Altınok’un HSK 2. Daire Başkanı Mehmet Akif Ekinci’ye büyü yaptırmak istediği skandalı gün yüzüne çıktı. Açığa alınan hakim Altınok’un iş insanı Server Leventoğlu ile yaşadığı iddia edilen yasak aşk ve tehditler ortaya çıktı. Leventoğlu, hakim hakkında suç duyurusunda bulunduğunu belirtirken, olaylar büyük yankı uyandırmıştı.

Soruşturmalar ve Şikayetler

Soruşturmalar ve Şikayetler

2019 yılında Edirne’de görev yaptığı sırada karıştığı olaylar nedeniyle Hakimler ve Savcılar Kurulu’na birçok şikayet yapılan Altınok hakkında müfettişler rapor hazırladı. Rapor, Altınok’un ihraç edilmesi gerektiği yönünde idi. Skandalın ardından Adalet Bakanlığı da harekete geçerek soruşturma başlattı.

Hakim Gül Altınok'un Skandalı ve İhraç Süreci

Büyücü ve İhraç Talepleri

Büyücü ve İhraç Talepleri

Gül Altınok’un, HSK 2. Dairesi Başkanı Ekinci’ye büyü yaptırmak için bir büyücüden yardım istediği ortaya çıktı. Ekinci’nin fotoğrafını gönderdiği Whatsapp yazışmaları basına yansıdı. Ayrıca, Avukat Kerim Kazan’ın şikayeti üzerine yine aynı büyücüden yardım talep ettiği belirtildi. Altınok’un avukatıyla yaptığı konuşmalarda, müfettişlerin ihracını talep ettiği ve emekli olup olmaması gerektiği konuşuldu.

Hakim Gül Altınok'un Skandalı ve İhraç Süreci

Adalet Bakanlığı, Adana Adliyesinde görev yapan Altınok’un nüfuz ve itibarını kötüye kullanarak tehdit ve şantaj olaylarına karıştığı gerekçesiyle açığa alındığını ve başka bir dosya sebebiyle de ihraç edildiğini açıklamıştı.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.