Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Dikkat Çeken Asgari Ücret Açıklaması: ”Bir Kez Verilecek Zamla Bu İş Biter”

Asgari ücret çalışmalarına yönelik dikkat çeken açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ‘Asgari ücret artışı yıl içinde bir kezdir. Bir kez verilecek zamla bu iş biter. Vatandaşımızı bugüne kadar enflasyona ezdirmedik, ezdirmeyiz …

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Dikkat Çeken Asgari Ücret Açıklaması: ”Bir Kez Verilecek Zamla Bu İş Biter”

Asgari ücret çalışmalarına yönelik dikkat çeken açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ‘Asgari ücret artışı yıl içinde bir kezdir. Bir kez verilecek zamla bu iş biter. Vatandaşımızı bugüne kadar enflasyona ezdirmedik, ezdirmeyiz’ dedi.

Dünya İklim Zirvesi, Birleşik Arap Emirlikleri’nde düzenlendi. Başkan Erdoğan dönüş uçağında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Türkiye’de çalışanların yaklaşık yüzde 60’ını etkileyen asgari ücrette 2024 yılı için görüşmeler 11 Aralık’ta başlıyor. Asgari ücrete tek zam yapılıp yapılmayacağı merak edilirken yanıt Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan geldi.

Cumhurbaşkanı’na hem asgari ücrete yüzde 35 oranında zam yapılacağı ve böylece asgari ücretin de 15 bin 393 liraya yükseleceğine ilişkin yapılan yorumlar hem de Bakan Işıkhan’ın tek zam açıklaması soruldu.

”Burada işçi, işveren temsilcileri ile görüşmelerini bitirdikten sonra bize neticeyi getirecek. Biz de kendisini dinleyeceğiz. Ondan sonra en uygun asgari ücret neyse bunun kararını vereceğiz. Bütün mesele tarafları mağdur etmeden bir neticeye varabilmek” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerine şöyle devam etti:

”Asgari ücret artışı zaten biliyorsunuz yıl içinde bir kezdir. Bir kez verilecek zamla bu iş biter. Bunun da sorumlusu birinci derecede Çalışma Bakanımız Vedat Işıkhan’dır. Biz vatandaşımızı bugüne kadar enflasyona ezdirmedik ve ezdirmeyiz.Ekonomi yönetimimiz bir yandan da enflasyonu dizginleyici adımlar attı, bunlar da sürüyor. İşaretler olumlu, yakında enflasyonun kalıcı bir şekilde dizginleneceğini göreceğiz. Enflasyon sorununu da tarihe karıştıracağız.”

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.