Görme Engelli Kadının Kaldırıma Bırakılan Araç Yüzünden Yaşadığı Zor Anlara İsyan Edeceksiniz

Görünüşe göre kaldırımlar birileri tarafından hala otopark ile karıştırılıyor. Hakkı olan yolda yardımcı bastonu ile ilerleyen görme engelli bir kadının yaşadığı zorluk ise hepimizi isyan ettirdi. Şehir yaşamının en temel kurallarından biri de …

Görme Engelli Kadının Kaldırıma Bırakılan Araç Yüzünden Yaşadığı Zor Anlara İsyan Edeceksiniz

Görünüşe göre kaldırımlar birileri tarafından hala otopark ile karıştırılıyor. Hakkı olan yolda yardımcı bastonu ile ilerleyen görme engelli bir kadının yaşadığı zorluk ise hepimizi isyan ettirdi.

Şehir yaşamının en temel kurallarından biri de araçların yolda, yayaların kaldırımdan yürümesidir ancak maalesef kaldırımlar yayalar ile birlikte dükkanlara ve araçlara da aitmiş gibi görünüyor.

Kaldırıma masa-sandalye atan esnaftan trafikten kurtulmak için motorla yaya yoluna dalana, hatta kaldırımları park yeri niyetine kullanan sürücülere kadar maalesef uğraşacak çok fazla meselemiz var.

Engelli yolundan ilerleyen bir görme engelli vatandaşın kaldırıma park eden araçla imtihanı ise bencilce yapılan bir eylemin başkalarının hayatını nasıl zorlaştırdığını göstererek hepimizi isyan ettirdi. ⚠️Dikkat video küfür içermektedir⚠️

Görüntülerin ardından ise pek çok kişi bu bencilliğe haliyle isyan etti.

O bölgede okuyan bir öğrenci ise bu durumun sıklıkla yaşandığını dile getirdi.

Durum maalesef yalnızca Ankara’da değil, neredeyse tüm Türkiye’de böyle.

Yayaların yolda, araçların kaldırımda olduğu görüntülerden bir an önce kurtulmak dileğiyle…

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.