Göğüs Kanserini Frenlemek İçin 10 Yıllık Bir Yolculuk

Göğüs Kanserini Frenlemek İçin 10 Yıllık Bir Yolculuk

Göğüs kanseri, şu anda yüzde 85 hayatta kalma oranına sahip, kolaylıkla tedavi edilebilir bir hastalıktır. Ancak, buna rağmen her yıl 212.000’den fazla kadına bu hastalık teşhisi konulmaktadır.

Erken teşhis, başarılı bir tedavi için önemli bir anahtar olduğundan, doktorlar, 18 yaşın üzerindeki tüm kadınların adet döngüsünden iki veya üç gün sonra her ay kendi kendine Meme Muayenesi (KKMM) yapmasının önemli olduğunu söylüyor. Ayrıca 20-39 yaş arası kadınlar en az üç yılda bir klinik meme muayenesi yaptırmalı ve 40 yaş ve üstü kadınlar her yıl mamografi çektirmelidir.

Göğüs Kanseri

BMW of North America, son 10 yıldır erken teşhis mesajının yayılmasına ve meme kanseri araştırmalarının sağlanmasına yardımcı olmak için Amerika’daki meme kanseri araştırmaları için en büyük fon sağlayan Susan G. Komen Meme Kanseri Vakfı ile birlikte çalışıyor. devam ediyor. Grubun Ultimate Drive programı, çabaların finanse edilmesine yardımcı olmak için milyonlar topladı.

Tamamen BMW tarafından imzalanan girişim, ülke çapında bir yürüyüş yapan ve gün boyu etkinlikler düzenlemek için topluluklarda duran iki özel etiketli BMW filosundan oluşuyor. İnsanlar, göğüs kanseri araştırma, eğitim ve tarama tedavi programları için para toplamak için katılımcılara hiçbir ücret ödemeden arabaları test etmeye davet edilecek.

Otomobil şirketi, programdan elde edilen diğer gelirlerle birlikte kat edilen her mil için doğrudan Komen Vakfı’na 1 $ bağışta bulunuyor. Her sürüşün tamamlanmasının ardından, her katılımcı Signature Araç’a kendi adını ekler – bu yıl bir BMW 3 Serisi.

Bu yılın hedefi 1 milyon doları aşarak programın 10 yıllık toplamını 10 milyon doların üzerine çıkarmaktır. Girişimin 10. yıl dönümünü kutlamaya yardımcı olmak için, 240 duraklı kros yürüyüşü Alaska’yı da içerecek şekilde genişletildi.

İnsanlar göğüs kanseriyle savaşmaya yardımcı olmak için arabaları test edebilir. Ayrıca göğüs kanseri teşhisi için yapabileceğiniz bir çok şey bulunmakta. Pratik bir şekilde uygulayacağınız yöntemler aşağıdaki gibidir.

Göğüs Kanseri Çözüm Yolları:

  • Düzenli olarak BSE yapabilir, klinik muayeneler ve mamogram yaptırabilirler.
  • Sigara içmeyi ve stresi bırakabilirler.
  • Daha fazla egzersiz yapabilirler.
  • Alkol tüketimini azaltabilir veya azaltabilirler.
  • Yemenize ve içmenize dikkat edin.
  • Bol miktarda zeytinyağı, meyve, sebze, tahıl, taze balık ve kümes hayvanları yemeye çalışın.
YAZAR BİLGİSİ
Pavlus Salvup
Yazmaya aşık biri....
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.