Gelecek Vaat Eden Kripto Paralar 2022

Gelecek Vaat Eden Kripto Paralar 2022

2022 yılı kripto paralar için oldukça iyi bir yıldı, her ne kadar kötü olaylar yaşanmış olsa da bu durum Bitcoin başta olmak üzere diğer neredeyse hiç bir kripto para birimini olumsuz anlamda etkilemedi. Dolayısıyla, bu yükselişi gören insanlar her geçen gün kripto para piyasalarının biraz daha değerlendiğini görüyorlar.

Tabi bu da bazı arzuları doğuruyor, mesela gelecek vaat eden kripto paralar aramaya insanları itebiliyor veya Kripto para yatırım tavsiyeleri arama ihtiyacını doğurabiliyor. Biz bu yazımızda sizi zengin edebilecek kripto paralar listesi hazırladık. Analist ve finansçılardan az çok öğrendiğimiz kadarıyla yükseliş ihtimali yüksek kripto para listemize bir an önce geçelim isterseniz.

NOT: Bu içeriğimizdeki kripto paralar yatırım tavsiyesi değildir, sadece analistlerin, finansçıların ve borsacıların öngörüleri ile derlediğimiz bir listedir!

1. Ripple (XRP)

Ripple firması tarafından oluşturulmuş olan RippleNet, blockchain teknolojisini kullanarak dünya üzerinde para aktarımını gerçekleştirmektedir. Birden çok kripto paranın tersine yarı-merkezli biçimde yönetilen ve piyasa üzerinde XRP sembolü ile işlemler yapan bu kripto para birimi, firmanın belirlemiş olduğu zaman aralıklarıyla ve miktarlarla piyasaya sunulur.

Yarı-merkezli biçimde yönetilmesi düşünülenin tersine piyasa değerinin sabit kalmasında bir işe yaramıyor. Eskilerden şuana kadar en çok kazandıran kripto para birimlerinden biri olan XRP, yapmış olduğu anlaşmalarla gündeme çıkıyor. Ülkemizdeki bankalardan biri olan Akbank ve dünya üzerinde de birçok ünlü bankayla çalışmakta olan Ripple, gelecek yıllarda yaptığı anlaşmaların sayısını arttırmayı hedefliyor.

Dünyada kullanılan ödeme sistemleri ve bankalar üzerindeki hızlı para akışı ortaya konulduğunda, Ripple tarafından sunulan hızlı biçimdeki ödeme sistemi ve transfer yapılırken verilen düşük olan ek ücretler dolayısıyla dünya üzerinde daha da yaygınlaşacağı tahminler arasındadır.

2. Nano (NANO)

Eğer eski kripto para kullanıcısıysanız bu para birimini pek duymamış olabilirsiniz. Belki de biliyordunuz fakat adı değiştiğinden dolayı pek tanıdık gelmemiştir. Değişmeden önceki adı Raiblocks(XRB) olan bu kripto para birimi artık Nano adıyla piyasadaki yerini koruyor.

Müşterilerine Bitcoin’e göre 1000 kat daha hızlı ve sürekli transfer yapabilme imkanı sunmaktadır. Bu özelliğin yanı sıra Nano transferlerinizi hiç işlem ücreti vermeden yapmanız mümkündür. Piyasa üzerinde Nano’dan ayrı olarak müşterilerine bu özelliklere göre Nano’dan iyisi neredeyse yoktur.

3. Binance Coin (BNB)

2017 yılında kullanıma açılmış olan Binance borsası, müşterinin kolayca anlayabileceği ara yüzü ve yapılabilen kolay pazarlık sistemi nedeniyle kısa süre içinde yüksek müşteri sayısına ulaşmıştır. Şirket tarafından oluşturulan para borsasında kullanılması için, ticaret işlemlerinde daha az işlem ücreti ile borsa işlemleri yapmanıza olanak sağlayan para birimini üreten Binance, BNB ile tüm kripto para birimlerinde olmasa bile birden çok kripto parada dönüştürme imkanı sunmaktadır.

Hızlıca yükselmiş olan ve hala yükselişine devam eden Binance, müşterilerine kendi ürettikleri para birimini kullanmaları için yapmış olduğu tanıtımlar sayesinde bu kripto paranın piyasa değerini arttıracağı tahmin ediliyor. Dolayısıyla, kazandırmasa bile kaybettirmeyecek bir kripto para birimi olduğunu söylemek mümkün.

4. Musicoin (MUSIC)

Blockchain altyapısını müzik ruhu ile birleştirmiş olan bir proje olan Musicoin, müzik yapan kişileri ve müzik dinleyicilerini bir çatı altında topluyor. Kendi oluşturdukları web sitesi üzerinde insanların müzik paylaşarak para kazanmasına imkan tanırken, müşterilerin de ücretsiz olarak müzik dinlemesine olanak sağlamaktadır.

Bittrex para borsasında işlem görmekte olan Musicoin, değişik, bir amacı olan projesi ve oluşturulan ekibi ile gelecek zaman içinde bu para biriminden bahsettirecek gibi gözüküyor. Sizleri zengin edebilecek kripto para mı bilmem, ancak Musicoin için oldukça iyi bir yükseliş olabilir. İyi bir gözlem ve doğru bir zamanlamayla giriş yapılmalı tabi.

5. Burst (BURST)

Geldik gelecek vaat eden altcoinler listemizin sonuncusuna. Yeşil kripto para başlığı ile bir şeyler yapmayı hedefleyen bu para biriminin üretimi diğer kripto paraların çoğu gibi ekran kartı ya da işlemcilerin tam tersine depolama aletleri ile yapılmaktadır. Bunun sayesinde madencilik ve transfer yaparken daha az enerji tüketilmesine imkan veriliyor.

Diğer kripto paraların madenciliğinde gün geçtikçe zorlaşan altyapı ile artık daha güçlü aletler gerektirirken, Burst ile korunaklı, enerji tasarrufu ve az maliyetiyle madencilik ve para transferi gerçekleştirilebiliyor. sizleri zengin edebilecek altcoinlerin bence en mantıklısı gibi duruyor. Ancak kripto paralarda her şeyin her an değiştiğini bilmek gerekiyor.

Çok kazandıracak kripto paralar listemizin sona erdi, aslına bakarsanız tüm altcoinlerin yükseliş potansiyeli var ama tablolara bakmadan birşey söylemek mümkün değil. Sizde yatırım yapacağınız bir kripto para arıyorsanız kendi değerlendirmeleriniz borsacıların değerlendirmeleri kadar önemli. Daha fazla kripto paralar hakkında içeriğimizi okumak isterseniz yandaki bağlantıdan ilgili kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
Serhat Turan
Cesaretin içinde deha, güç ve mucize vardır.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar: takipçi satın al