Facebook Sayfa Adı Nasıl Değiştirilir?

Facebook Sayfa Adı Nasıl Değiştirilir?

Bir facebook sayfası oluşturdunuz, bir süre yönetip büyüttünüz ancak isim konusunda sorun mu yaşıyorsunuz? Facebook sayfanızın adını değiştirmek isterseniz bunu yapmak oldukça kolaydır. Belirli kuralları çiğnemeden ve sık sık değişim yapmadığınız sürece istediğiniz sayfa adını rahatça alabilirsiniz… Peki facebook sayfa adı değiştirme nasıl yapılır? 2019’un en güncel ve resimli anlatımıyla sizler de facebook’da oluşturduğunuz fan sayfanızın ismini yenisiyle değiştirebileceksiniz…

Sayfanızın adını nasıl değiştirebileceğinizi göstermeden önce sayfanın yöneticisi olduğunuzdan, yakın zamanda isim değişikliği yapılmadığından (sayfayı satın aldıysanız mutlaka ödeme yapmadan önce öğrenin) ve bu ismin facebook kurallarına aykırı olmadığında da eminseniz rehberimize geçebiliriz…

Facebook Sayfa Adı Değiştirme Nasıl Yapılır?

Facebook ana sayfasına gidin. Sol menüden direk sayfa adınıza tıklayın veya sağ üst köşedeki ok işaretine tıklayarak seçeneklerden isim değişikliği yapacağınız sayfanızı seçin.
Açılan sayfada sol menüden Hakkında ve ardından Düzenle seçeneğine tıklayın.

facebook sayfa adı değiştirme 2019 yılı anlatımı

Düzenle dedikten sonra karşınıza “Yeni Sayfa Adı İsteğinde Bulun” başlıklı bir pop-up açılacak. Burada yeni sayfa adını girmelisiniz. Aşağıda görüntüleyebilirsiniz.

facebook sayfa adı isteğinde bulun

Son olarak “Ad Değişikliği İsteğini Onayla” penceresinde “Değişiklik isteğinde bulun” diyerek işlemi tamamlayabilirsiniz.

facebook sayfa adı değişikliğini talebini onayla

Ad Değiştirme Talebini İnceliyoruz
Şu anda Sayfanın adını değiştirme talebini inceliyoruz. İncelememiz bittiğinde sana 3 gün içinde bir bildirim göndereceğiz. Durumu istediğin zaman Sayfa Destek Gelen Kutusunda kontrol edebilirsin.” şeklinde bir ileti görüyorsanız işlem tamamlanmıştır. Artık tek yapmanız beklemek…

Facebook Sayfamın Adını Değiştiremiyorum

Facebook sayfa adı değiştirme talebinde bulunmak istiyor ama Düzenle seçeneğini yerinde bulamıyorsanız o halde bazı sorunlar var demektir. Öncelikle sayfanızın ismini değiştirmeye yetkili olduğunuzdan yani rolünüzün yönetici olduğundan emin olun. Ardından sayfa adınız kısa süre önce değiştirilmiş mi bunu teyit etmelisiniz. Sık sık ad değişikliğine izin verilmediği için engellenmiş olabilir. Ayrıca sayfanız bazı kısıtlamalara maruz kalmış olabilir. Sayfa adının yanıltıcı olması, kuralları sürekli ihlal eden paylaşımlar yapılması, yöneticilerin gerçek profile sahip olmamaları gibi nedenlerle isim değiştiremiyor olabilirsiniz. Hiçbir geçerli sebep göremiyorsanız tek yapmanız gereken bir süre sonra tekrar denemektir, muhtemelen sorun kısa süre içinde çözülecektir.

Facebook Sayfa Adımı Onaylamıyor

Talep ettiğiniz ad incelendikten sonra onaylanmadı şeklinde bir geri dönüş aldıysanız istediğiniz isim şartlara uygun değildir. Bu şartları aşağıda kısaca açıkladım…

Kötü amaçlı veya başkasının hakları ihlal eden terimler veya ifadeler: Bir kişi veya kuruma saldırı amacıyla açılmış, aşağılayıcı ve hakaret içeren, telif haklarını ihlal eden isimler onaylanmaz.
Sayfanın bir marka, yer, kuruluş veya tanınmış bir kişinin resmi Sayfası olmadığı durumlarda “resmi” sözcüğü: Örneğin Tarkan adını resmi bir sayfa açamaz veya bu ismi talep edemezsiniz.
Uygunsuz büyük harf kullanımı (ör. eN iYi KaFE): Eskiden olduğu gibi “eN bÜyÜk AŞk GaLaTaSaRaY” şeklinde sayfa isimleri kabul edilmez.
Semboller (ör. ®) veya gereksiz noktalama işaretleri içeren isimleri talep etmeyiniz.
Hangi sayfa isimlerini alabileceğiniz konusunda detaylı bilgi için bkz: https://www.facebook.com/help/519912414718764

Sizlerle birlikte 2019 yılında facebook sayfa adı değiştirme nasıl yapılır bundan bahsettik. Ayrıca karşılaşılan hataları nasıl çözebileceğimizi de öğrendik. Bir sonraki facebook rehberinde görüşmek üzere..

YAZAR BİLGİSİ
Serhat Turan
Cesaretin içinde deha, güç ve mucize vardır.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.