Eski Sevgilinizi Unutmanın 8 Yolu

Eski Sevgilinizi Unutmanın 8 Yolu

Araştırmalar, bazı ayrılıkların insanlara ailesinden biri ölmüşçesine acı verdiğini ortaya koydu. İnsanlar bu gibi durumlarda genellikle ‘zaman her şeyin ilacıdır’ ya da ‘zamanla geçer’ derler. Ancak bu yeterli değil! Gerçekten iyileşmek ve yolunuza devam etmek istiyorsanız, her şeyi zamana bırakırken gereksiz acı çekmekten kaçınmanız gerekiyor. Bu nedenle, bu 8 adımlı eylem planının daha hızlı iyileşmenize ve eski sevgilinizi unutmanıza yardımcı olabilir.

1. Yas döneminiz olsun

Beynimiz, ayrılıkları ‘acı çekmek’ olarak kodlar.

Aslında, psikolojik acı sanıldığından daha ızdıraplı olabilir. Evli çiftler için, eşten ayrılmak, ailenin yakın bir üyesini kaybetmekten daha fazla strese neden olur. Bir anlamda, bir şey ölüyor: Birlikte yaşadığınız ilişkinin bağı ve geleceği. Bu nedenle, yas döneminden geçmek ve sonunda her şeyin sona erdiğini kabul etmek iyi bir fikirdir.

2. İlişkinizi idealleştirme tuzağına düşmeyin

İlişki mükemmel değildi. Ancak, bir dağılmadan sonra, sert kısımları unutmaya, ilişkinin en iyi kısımlarını romantikleştirmeye ve eskileri idealize etmeye meyilliyiz. Geçmişi yüceltmek yerine, ilişkinin başarısız olmasına neden olan tüm öğelerin bir listesini çıkarmayı deneyin. Eski sevgilinizin size olan tavırlarını ve kusurlarını düşünün.

Belki de doğru zaman değildi. Belki farklı hedeflere doğru ilerliyordunuz. Bu listeyi görünür kılın, böylece onu her ne zaman aramaya ihtiyaç duyuyorsanız, denemeye bile değmediği nedenleri hatırlarsınız.

3. Zihninizi ve müttefiklerinizi değiştirin

Araştırmalar genellikle eski sevgilinizi unutmaya çalışırken en zor adımın ‘onun sizi destekleyen kişi kişi olduğunu aklınızdan çıkarmanız’ olduğunu söylüyor.

Düşüncelerinizi değiştirmeyi deneyin ve beyninizin bağlanma şeklinizi değiştirebileceğini anlayın. Sizi destekleyen kişi figürünü, yani eski sevgilinizi, size yakın bir kişiyle, tercihen de sizi kayıtsız şartsız seven bir ebeveyn, kız kardeş veya kendi çocuklarınız gibi kişilerle değiştirin.

Onlar sizin gerçekte kim olduğunu hatırlamana yardımcı olabilirler. Onlarla daha fazla zaman geçirin ve beyninizi yakınlık ve yakınlığın mutlaka eski sevgilinizden gelmesi gerekmediğini anlamak için eğitin.

4. Arkadaşlık isteğini reddedin

Eski sevgiliniz size ‘arkadaş kalalım’ diyebilir. Hayır, arkadaş olamazsınız ve bunu biliyorsunuz! Ayrılmanıza rağmen kalbiniz hala kırıkken onunla arkadaş olma fikri, daha fazla acı ve sıkıntıya yol açacaktır.Arkadaşlık, ancak birbiriniz için romantik bir duyguya sahip olmadığınızdan emin olduğunuz zamanlarda olabilir.

5. Temasa geçme olasılığını ortadan kaldırın

Eski sevgilinizin artık partneriniz olmadığını kabul ettikten sonra, onunla hiçbir şekilde iletişim kurmamaya çalışın. Yani, telefon görüşmesi yok, e-posta yok, mesaj yok. Sosyal medya paylaşımlarınızda da görünmediğinden emin olun. Bunu başarmak için güçlü ve iddialı olmanız gerekecek çünkü sizinle iletişim kurmak isteyebilir. Bunlar yardımcı olmuyorsa, onu sosyal medyadan engellemeniz gerekir. Ona mesaj atmak veya telefon görüşmelerine cevap vermek yerine, neden iyi bir fikir olmadığını hatırlatmak için bir arkadaşınızı aramayı deneyin.

6. Onun arkadaşları veya ailesiyle görüşmeyi unutun

Bir ilişki boyunca, eski sevgilimizin sonunda bize yakın olabilecek arkadaşları ve ailesi ile çok zaman geçiririz. Ancak araya ayrılık girdi mi, onlarla karşılaşmaktan veya buluşmaktan kaçınmak iyi bir fikir olacaktır. Onlarla buluşunca sadece onun hakkında soru sormakla kalmayacaksınız, aynı zamanda eski sevgilinizi de size hatırlatacaklar.

7. Size onu hatırlatan şeylerden uzak durun

Duygusal yanınızı bir kenara bırakın ve size onu hatırlatan her şeyi atın, birine verin ya da satın. Romantik e-postaları, metinleri, sesli notları ve hatta cep telefonunuzdaki fotoğrafları silin. İlişkinizi hatırlamanızı sağlayan şeylere her baktığınızda, ayrılığın bir hata olduğuna dair şüphe uyanacaktır. Eski sevgilinizi özleyecek ve tekrar bir araya gelmenizin ne kadar güzel bir hayat olacağını hayal etmeye başlayacaksınız.

8. Yeni bir şeyler keşfedin

Düşüncelerinizi acı veren ayrılıktan uzak tutmak için yeni hobiler edinin. Birlikte çift olarak geçirdiğiniz zamanları, yeni şeyler öğrenmeye adayarak doldurun.Dans derslerine gidebilirsiniz, kitap kulübüne kayıt olabilirsiniz ya da mutfağınızda yeni tarifler deneyebilirsiniz. Belki de yeni tutkunuz olarak benimseyebileceğiniz gizli bir yetenek bulacaksınız.

Kaybı kabul edin, acınızı nasıl kısıtlayacağınıza karar verin ve onları serbest bırakmaya başlayın.

 

ETİKETLER: Kişisel Gelişim
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar: takipçi satın al