Hala Keyifle İzleyebileceğiniz Bir Zamanların Çok Sevilen 15 Eski Dizisi

Hala Keyifle İzleyebileceğiniz Bir Zamanların Çok Sevilen 15 Eski Dizisi

Eski diziler: Yıllar geçse de bazı dizilerin tadı hep aynıdır. Hep aynı hissi uyandırır içimizde. Geçmişe duyulan özlemimizdendir belki de. O zamanların daha masum olduğu hayatlar, daha derin yaşanan duygular bizi çekip alır içine. Bu yüzden bazen o unutamadığımız, zamanında izlemekten büyük keyif aldığımız dizileri yeniden izlemek isteriz. İşte bu dizilerden bir kaçı aşağıda yer alıyor. Şimdiden iyi seyirler…

1. Çemberimde Gül Oya

Çemberimde Gül Oya, Çağan Irmak tarafından yönetilmiş tarihsel televizyon dizisi. 12 Eylül 1980 öncesi Türkiye’sindeki yaşamdan kesitleri sunan dizi, ilk gösterimini 3 Eylül 2004’te Kanal D’de yaptı. Yurdanur Eroğlu’nun gençlik hikâyesi 1970’lerdeki üniversite öğrenci olaylarıyla başlar. Sağ ve sol fraksiyonlara uzak bir arkadaş çevresinden gelen Yurdanur, olaylar sırasında bir kaza kurşunuyla en yakın arkadaşını kaybeder. Çıkan büyük kargaşada uzanan tek yardım eli Mehmet Eroğlu’nundur. Mehmet örgüt üyesi solcu bir gençtir. Madam Niki’nin konağında yaşamaktadır. Bu konak, her bir odasında barındırdığı rengarenk tipleriyle izleyenlere apayrı hikâyeler sunacak olan dizinin ana mekanıdır. Bu mekanda üç aile daha yaşamaktadır.

2. Asmalı Konak

Asmalı Konak, 2002-2003 yılları arasında ATV’de yayımlanan duygusal ve dram türündeki Türk televizyon dizisidir. 2 sezon yayımlanan dizi 54. bölümüyle ekranlara veda etti. Bahar İstanbullu bürokrat bir ailenin kızıdır. New York’taki sanat eğitimini tamamlarken Seymen ile tanışır. Birbirlerine âşık olan çift evlenmek üzere Kapadokya’ya giderler. Seymen ise Kapadokya’nın gelişmiş, aynı zamanda da geleneklerine bağlı köklü bir ailesinin varisidir. Asmalı Konak denilen muhteşem bir evde ailesi ile birlikte yaşamaktadır. Bahar gelin geldiği yöreye ve Seymen’in yöredeki saygınlığına hayran kalır.

3. En Son Babalar Duyar

En Son Babalar Duyar, Eylül 2002’de TRT 1’de yayımlanmaya başlayan, durum komedisi türündeki Türk televizyon dizisidir.

En Son Babalar Duyar; 3 kızı, 1 oğlu olan bir babanın, sakin hayatında çocuklarının ve eşinin kendisinden sakladıklarıyla yaşadığı komik olayları anlatır. Mehmet Usta’nın en büyük sorunu ise, kızı Hülya’nın eşi Kadir ve onun söylediği yalanlardır.

4. Yaprak Dökümü

2006-2010 yıllarında Kanal D’de yayınlanan dizi Reşat Nuri Güntekin’in aynı adlı kitabından uyarlanmış ve başarılı bir reyting yakalamıştı. Yaşamını biri erkek olan beş çocuğuna iyi fikirler ve temiz kişilik vermeye adayan ‘Ali Rıza Bey’, yaşadığı bir olayda haksızlığa göz yumması istenince kaymakamlık görevinden istifa eder. Kızı ‘Necla’ da İstanbul’da üniversite eğitimi kazanınca, ailece İstanbul’a, kendilerine ait eski bir konağa taşınırlar. İstanbul hayatına alışma evresi ve devamında süregelen olaylar konu edinilmiştir.

5. Aşk-ı Memnu

Aşk-ı Memnu, 4 Eylül 2008’den 24 Haziran 2010’a kadar Kanal D kanalında yayınlanan ve 2 sezon süren Türk romantik drama dizisidir. Dizi, İstanbul’un sayılı zenginlerinden biri olan Adnan Bey’in, çok sevdiği karısı İnci öldükten sonra Nihal ve Bülent adlı iki çocuğuyla kalmasından sonra, ikinci bir evlilik yaparak kendisinden çok genç bir kız olan Bihter ile evlenmesi ve Bihter’in kendisini manevi yeğeni Behlül ile aldatmasını konu edinir.

6. Kadın İsterse

2004’te yayınlanan dram-komedi türündeki Türk dizisidir. Başrollerini Hülya Avşar ve Cihan Ünal’ın paylaştığı, güçlü bir kadro ve farklı bir hikaye ile seyirciyle buluşan dizide, Birol Güven’in kaleminden aldatılan bir kadının hikayesi anlatılıyor. İki çocuk sahibi Canan evliliği eskidikçe bütün zamanını çocuklarına ayırdığı için kendini ihmal etmiştir. Boşandıktan sonra büyük bir değişim yaşayan Canan, çok farklı bir şekilde eski kocasının karşısına tekrar çıkar.

7. Sihirli Annem

Sihirli Annem, 2003-2012 yılları arasında yayımlanan Gamze Özer tarafından oluşturulan Türk yapımı çocuk ve fantastik türdeki televizyon dizisidir. Fani olan Sadık’ın peri olan Betüş’le evlenmesi ve bunun sonucunda meydana gelen kimi zaman eğlenceli kimi zaman hüzünlü olayları konu edinir.

8. Leyla ile Mecnun

Leyla ile Mecnun, Eflatun Film tarafından 2011’de yapılıp TRT 1’de 3 sezon yayımlanan ve final yapamadan yayından kaldırılan absürt komedi türündeki Türk televizyon dizisi. Dizi temel olarak efsanevi karakterler Leylâ ile Mecnun’un hikâyesi üzerine kurgulanmış ve üzerine absürt komedi, bilim-kurgu, durum komedisi ögeleri eklenmiştir. Aynı gün, aynı hastanede dünyaya gelen iki bebek, yatak sayısının azlığından dolayı yan yana yatırılırlar. Ailelerinin “doğar doğmaz birbirlerini buldular” sözü üzerine beşik kertmesi yapılan bebekler, isimlerini de efsanevi âşıklar Leylâ ve Mecnun’dan alır.

9. Suskunlar

İlk gösterimini 1 Mart 2012’de Show TV’de yapmıştır; yayınlanan ilk bölümü izleyenler ve eleştirmenlerden çoğunlukla olumlu eleştiriler almıştır. Dizide Kuyudibi Mahallesi’nde büyüyen, kardeş gibi olan Ecevit (Murat Yıldırım), Bilal (Sarp Akkaya), İbrahim (Güven Murat Akpınar) ve Zeki’nin (Tugay Mercan) çocukken yaptıkları masum bir hata sonucunda hapse girmelerini ve burada darp edilmelerinin, tecavüze uğramalarının ardından hayatlarının altüst oluşunu konu ediyor. Bu dört arkadaş, başlarına gelenleri unutacaklarına ve hatırlamamak adına bir daha birbirlerini görmeyeceklerine dair bir söz verirler. Ancak yıllar sonra içlerinden birinin suskunluğunu bozması ve ölmesiyle, bambaşka hayatlar yaşamakta olan bu dört eski arkadaştan kalan üç arkadaşı bir araya getirir.

10. Kuzey Güney

Kuzey Güney, Türk aksiyon ve dram türündeki televizyon dizisi. 7 Eylül 2011’de Kanal D ekranlarında başlamıştır. Yolları ayrı, hedefleri farklı, hedeflerine ulaşmak için izledikleri yöntemleri farklı, zıt karakterlere sahip, tek ortak noktaları aşkları Cemre olan iki kardeşin hayatta var olabilmek için verdikleri zorlu mücadelenin hikayesinin konu alınıyor.

11. Zeynep

2005’te yayınlanan dizi, annesini ve babasını kaybetmiş Zeynep’in, sert mizaçlı dedesiyle birlikte yaşamasını, hayata dair aldığı dersleri konu edinir.

12. Ruhsar

Ruhsar, 1998-2001 yılları arasında Kanal D’de yayımlanmış olan fantastik tarzda bir aile dizisidir. Dizi, Ruhsar ve Mazhar adında iki insanın ölümsüz aşklarını ve başlarından geçen tuhaf olayları anlatır.

13. Dadı

2001’de yayınlanmıştır. ABD TV dizisi “The Nanny”nin Türkiye uyarlamasıdır. Melek, yıllardan beri sevgilisinin gelinlik satan dükkânında tezgâhtar olarak çalışmakta ve evlilik hayalleri kurmaktadır. Bir gün sevgilisinin kendisinden ayrılmak istediğini öğrenir ve hayatı tamamen değişir. İşyerinden ayrılan Melek, tesadüfler sonucu eşini kaybetmiş olan zengin bir adamın, Ömer Giritli’nin üç çocuğuna bakmak üzere Dadı olarak işe girer. Çocuk yetiştirme konusunda pek de deneyimi olmayan Melek, kendisine çok yabancı bir ortamda, o güne kadar görmediği kurallar ve değişik bir yaşam biçimiyle karşı karşıya kalır.

14. Yağmur Zamanı

Yağmur Zamanı Show TV ‘de 2004 yılında oynamış Türk Drama televizyon dizisidir.

Fırat, İstanbul’un ünlü gece kulüplerinden birinin ortağı olan zengin ve yakışıklı bir iş adamıdır, aynı zamanda dört çocuk babasıdır. En küçük kızı 5 yaşındaki Naz is,e başının tatlı belasıdır. Fırat, Naz için bir bakıcı ararken karşısına kendisini iyi yetiştiren, yumuşak kalpli ve güzeller güzeli Eylül çıkar.

15. Çocuklar Duymasın

Çocuklar Duymasın, 2002-2019 yılları arasında yayımlanan aile ve durum komedisi türündeki Türk televizyon dizisidir. Sert, aslında ne kadar duygusal olsa da duygularını göstermekten kaçınan, anti romantik, kıskanç Taş Fırın erkeği Haluk ile modern, kariyerinin zirvesinde olan ve romantizm beklentisinden hiç vazgeçmeyen Meltem’in evlilikleri, dostlarıyla ilişkileri, iş hayatları ve ev içi küçük problemleri her zamanki gibi ön plandadır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar: takipçi satın al