Erdoğan’dan ‘AKP Bir Suç Örgütü’ Diyen Ahmet Şık’a Yanıt: Bu Zat Teröristin Tekidir

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan cuma namazı çıkışında, TİP milletvekili Ahmet Şık’ın, ‘AKP siyasi bir parti değil bir suç örgütü ayrıca kapatılacak …

Erdoğan’dan ‘AKP Bir Suç Örgütü’ Diyen Ahmet Şık’a Yanıt: Bu Zat Teröristin Tekidir

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan cuma namazı çıkışında, TİP milletvekili Ahmet Şık’ın, ‘AKP siyasi bir parti değil bir suç örgütü ayrıca kapatılacak’ sözlerine yanıt verdi: ‘Bu zat teröristin tekidir. Soyadı şık ama kendisi neye benzer bilmiyorum.

“Onun gücü ne AK Parti’yi kapatmaya yeter ne bizleri mahkum etmeye yeter”

Erdoğan, Türkiye İşçi Partisi milletvekili Ahmet Şık için şunları söyledi: ‘Bu zat teröristin teki olmanın ötesinde nasıl olduysa bir milletvekili olma şansı yakaladı. Bir hukuk devletinin içinde adeta teröristlerin yaklaşım tarzıyla bir yaklaşım içinde.Ahmet Şık’ın soyadı şık ama kendisi neye benzer bilmiyorum. Onun gücü ne AK Parti’yi kapatmaya yeter ne bizleri mahkum etmeye yeter. O önce kendi paçasını nasıl kurtaracak ona baksın. Bununla ilgili de şimdilik tazminat davası açılmıştır. Dokunulmazlığı kalktıktan sonra da ceza davaları arkasından gelecektir.

Şık’ın bu konuşmasının ardından AKP avukatları partinin kişilik ayrıca saygınlığına saldırıda bulunduğu iddiasıyla 100 bin TL’lik manevi tazminat davası açmıştı.

Ahmet Şık’tan jet yanıt

Şık, kısa bir süre sonra Erdoğan’a Twitter hesabından yanıt verdi: ‘İktidarınız sona erip memlekete hukuk geldiğinde, menfaatini değil hukukun haysiyetini önemseyen şimdiki gibi kuklaya çevirdiklerinize benzemeyen yargı mensupları kimin terörist kimin çete lideri olduğuna karar verecek. O vakit konuşuruz bu konuyu.’

Kılıçdaroğlu’nın KHK açıklamalarını da pas geçmedi

Erdoğan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun KHK’yle ihraç edildikten sonra beraat edenlerin göreayrıca iade edileceği açıklaması hakkında ise şöyle konuştu: “Bay Kemal kendini buğday ambarında zannediyor. Herhangi bir gücü yok. Kendisine milletin verdiği bir yetki yok. Ama o durmadan yalan üstüne yalanlarına devam ediyor. Türkiye bir hukuk devleti. Bu devlette siz ne zamandan beri yargı oldunuz da yargının yetkilerini, haklarını kendinde kullanıyorsun?

Bu ifadeler neyi getirir? Ben şu anda yargıyım, hem hakimim, hem savcıyım ayrıca gelince bunların hepsini serbest bırakacağım. Bu anlama geliyor. Böyle bir yetkisi var mı? Yok. Bu milleti tamamen ahmak yerine koyup aldatmaktan başka bir şey değildir. KHK ile ilgili bir şeyler bekleyen vatandaşı kandırmaktır. Benim milletim de bu kadar enayi değildir.”

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.