En Kolay Yoldan Influencer Olmak! İyi Bir Influencer Nasıl Olunur?

En Kolay Yoldan Influencer Olmak! İyi Bir Influencer Nasıl Olunur?

Merhabalar, sevgili okurlar. Bugün son zamanların yükselen ‘mesleği’ Influencerlık sektöründen bahsedeceğiz. Bir Influencer Nasıl Olur? En Kolay Yoldan Influencer Olmak başlıklarına dikkat çekeceğiz. İyi okumalar.

Öncelikle en kolay yoldan nasıl olunur ondan bahsedelim. Aslında bu sıralar Influencer olmak eskisi kadar zor değil. Çünkü artık bunun için açılmış özel platformlar bulunmakta. Hatta size bununla ilgili 2 adet aplikasyondan bahsedeceğiz;

Biri, Co-Influencer diğeri ise makyaj influencerlarına özel olan Loreal markasına ait ContentPro.

Coinfluencer, 500 takipçiyi geçmiş her Instagram kullanıcısına kapısını açıyor ve Influencerlık yolunda rehber oluyor. Markalarla işbirliği yapmanız için size aracı oluyor ve profesyonel panoyu nasıl kullanabileceğinizi size gösteriyor.

ContenPro’da ise belirli bir takipçi sınırı bulunmamakta.

İster 5 takipçiniz olsun, ister 500 size marka içerikleri üreterek aplikasyonda puan kazanmayı ve level atlamanızı sağlıyor. Bununla beraber yüksek takipçili Instagram kullanıcıları için sosyal satış ayrıcalığı da sunuyor.

Peki, bir platform kullanmadan influencer olmak isteyenler ne yapabilir? Öncelikle Influencer olmak iki platformda başlıyor; Instagram ve Tik tok. Bu yazımızda Instagram’a dikkat çekeceğiz.

Instagram’da en büyük ve size en çok artı puan kazandıran şey Reels ve Hashtag kullanımı. Aktif reels kullanımı ve gönderilere keşfet’e çıkmanızı sağlayacak bazı hashtagler kullanmak yolunuzu açacaktır.

Yemek tarifleri, makyaj videoları, gezi videoları, kısa veya hızlandırılmış blogların çok izlendiği Instagram algoritmasında görülmüştür.

‘’İyi bir influencer nasıl olmalı? ’’ Sorusuna gelirsek;

  • Aktif olmalı
  • Seçtiği alanda bilgili ve seçtiği alana gerçekten ilgili olmalı
  • Takipçileriyle arasını iyi tutmalı
  • Tek amacı link bırakmak olmamalı, aynı zamanda gündeme de ayak uydurmalı
  • Marka işbirliği yapacak diye bütçe dostu olmayı unutmamalı, yani aslında paylaştığı pahalı işbirliği markalarının yanında daha bütçe ve öğrenci dostu markalara da yer vermeli.

Bu yazımızda size en kolay yoldan influencer olmayı ve iyi bir influencer olmak için neler yapabileceğinizi yazdık.

Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.