Türkiye’nin En İyi 5+ VDS Sanal Sunucusu

Türkiye’nin En İyi 5+ VDS Sanal Sunucusu

Sanal Adanmış Sunucu (VDS), tek bir müşteriye ayrılmış sanallaştırılmış bir sunucudur. Fiziksel donanımın maliyeti ve karmaşıklığı olmadan özel bir sunucunun tüm avantajlarını sunar. VDS, web barındırma, e-posta barındırma ve VoIP dahil olmak üzere her türlü uygulama için kullanılabilir.

Türkiye’nin en iyi VDS sanal sunucular listesi en iyi VDS sağlayıcılarının hakkında yapılan yorumlarla hazırladık. Bunları güvenilirliklerine ve Türkiye’de VDS barındırma konusundaki deneyimlerine göre sıraladık. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan güvenilir ve hızlı VDS sanal sunucular yazımıza hızlı bir şekilde geçelim.

En İyi VDS Sunucu

VDS (Virtual Dedicated Server) Nedir?

VDS, sanal sunucu sağlayan bir veri merkezi hizmetidir. VDS, çeşitli yazılım ve işletim sistemleri kurma seçeneği ile fiziksel sunucuyu tamamen taklit eder. Bulut tabanlı hizmetler arasında yer almaktadır. Özellikle bir çok web sitesini veya yüksek miktarda veriyi barındırmak için kullanılır.

Virtual Dedicated Server, anında devreye alınabilmesi ve profesyonel ekipman satın alma ve bakım gerektirmemesi nedeniyle günümüz şirketleri ve projeleri için ucuz bir seçenektir. Ayrıca, tahsis edilen kaynakların gelişmiş güvenliğini, kullanılabilirliğini ve bulut çözümlerinin maksimum potansiyelini ortaya çıkaran bir çok fayda sağlar.

En İyi VDS Sunucu

VDS ile VPS Arasındaki Fark Nedir?

Giderek daha fazla şirket çevrimiçi erişilebilir hale geldikçe, ucuz sunucu barındırma ihtiyacının çok kazançlı olduğu açıktır. Bunu yapmanın en kolay yolu sanallaştırmadır. “Sanal Adanmış Sunucu” anlamına gelen “VDS” ve “Sanal Özel Sunucu” anlamına gelen “VPS”, sanallaştırma ile yakından ilişkili iki terimdir. İkisi de hemen hemen aynı anlama geliyor; ancak yaygın kullanımda VDS, VPS’den çok daha özelleştirilmiş bir hizmettir.

VPS bir çok kullanıcıya sağlanan alandan oluşur, ancak VDS paketleri ile satın aldığını hizmet tamamen size özeldir ve başka biri sizin alanlarınızı kullanamaz. Bu alanlar neler? Diye soracak olursanız, başlıca CPU kullanımı, RAM kullanımı, ve disk kullanımı diyebiliriz. Ayrıca istediğiniz kadar site barındırabilirsiniz.

En İyi VDS Sunucu

En İyi ve Güvenilir VDS Firmaları

En iyi VDS firmaları listemizi sizler için tüm yorumları ve destek ekibini değerlendirerek listeledik. Türkiye’nin en iyi VDS sunucuları içeriğimize dilerseniz lafı uzatmadan hemen geçelim ve en iyi VDS firmaları hangileri hep beraber inceleyelim.

1. Turhost.com

Turhost hem hosting konusunda hem de VDS Server konusunda ülkemizdeki en iyi destek ekibine sahip. Fiyatları diğer VDS firmalarına kıyasla biraz daha yüksek olsa da alacağınız hizmet kalitesi bu parayı hak ediyor. Bunun dışında sunucu hızı, optimizasyon ve işlemci konusunda en kaliteleri donanımlara sahipler.

2. Hayalhost.com

HayatHost hakkında internette neredeyse şikayet bulmak imkansız! Bunun nedeni gerçekten iyi bir destek ekibi var ve bir çok VDS firmasına kıyasla oldukça uygun fiyatlar sunuyor. Sizlerde özellikle Reseller ve VDS sunucu hizmetlerine ihtiyaç duyuyorsanız uygun maliyetlerle HayalHost firmasından sanal sunucu satın alabilirsiniz.

3. Guzel.net.tr

En çok kullanılan VDS firmalarından birisi olan Güzel Hosting, VDS konusunda oldukça hızlı ve güvenilir sunucular sağlıyor. Ayrıca teknik ekibinin de oldukça başarılı olduğunu Güzel Hosting yorumları sayesinde öğrenmeniz mümkün. Bunun dışında yeni başlayan kullanıcılar için kurum ve destek hizmetleri de bulunmaktadır.

4. Hostinger.com

Hostinger VDS firması bir zamanlar herkesin web site açmaya başladığı zamanlardan bildiği ücretsiz hosting sağlayıcısı olan VDS markalarından birisi. Tabii, en iyi VDS sunucu listemize eklemesek olmazdı. Oldukça iyi ücretlerle hizmet veren Hostinger’in sunucu hızı ve hakkında yapılan yorumlar da insanların memnuniyeti gösteriyor. Dolayısıyla güvenilir VDS firmalarından biridir.

5. Natro.com

Natro yüksek ücretlerle öne çıkan bir diğer en iyi VDS firmaları arasında. Bu firmanın tek dez avantajı belirttiğimiz gibi diğer firmalara kıyasla daha yüksek fiyata VDS sağlıyor olmaları, ancak hizmet kalitesi de bir o kadar iyi desek yanlış olmaz. VDS hizmeti almak istiyorsanız sağladıkları hız ve teknik destek ekibi sizi tatmin edecektir.

6. Odeaweb.com

En iyi VDS siteleri listemizdeki bir diğer firma Odeaweb. VDS hizmetlerinde ucuza VDS satın almak istiyorsanız kesinlikle ilk tercihlerinizden birisi Odeaweb olmalı. Odeaweb hizmet kalitesi, sunucu hızı ve teknik destek ekibi bakımından diğer pahalı firmalara kıyasla oldukça iyi işler çıkartıyor.

En iyi VDS sunucu firmaları listemizin sonuna geldik, yukarıda sizler için birbirinden kaliteli, hızlı, uygun ve başarılı VDS sunucu firmalarından bahsettik. Sizlerde ilk defa VDS satın alacaksanız yukarıdaki firmalarla rahatlıkla çalışabilir, web sitelerinizi güvenle barındırabilirsiniz.

ETİKETLER: Sanal Sunucu, Server, Sunucu, VDS, VPS
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.