Ekşi Sözlük’e Yeni Erişim Engeli Kararı!

Ekşi Sözlük, kullandığı alan adı olan (eksisozluk1923.com)’a ‘millî güvenlik ve kamu düzeninin korunması gerekçesiyle’ erişim engeli getirildiğini duyurdu.  Sözlük tarafından yapılan açıklamada, erişim engeli kararıyla ilgili ‘ayrıntılı bilgiye …

Ekşi Sözlük’e Yeni Erişim Engeli Kararı!

Ekşi Sözlük, kullandığı alan adı olan (eksisozluk1923.com)’a ‘millî güvenlik ve kamu düzeninin korunması gerekçesiyle’ erişim engeli getirildiğini duyurdu. 

Sözlük tarafından yapılan açıklamada, erişim engeli kararıyla ilgili ‘ayrıntılı bilgiye sahip değiliz, yetkililerden bilgi almaya çalışıyoruz’ denildi.

Sözlük ilk olarak 22 Şubat’ta ‘milli güvenlik ve kamu düzeninin korunması gerekçesiyle’ erişime kapatılmış, ardından ‘eksisozluk2023.com’ alan kodunu kullanmaya başlamıştı.

Ardından 13 Mayıs’ta gelen erişim engeli sonrası site eksisozluk42.com alan adı üzerinden hizmet vermeye devam etmişti.

Son olarak Ekşi Sözlük’ün Twitter hesabından yapılan açıklamada 6 sulh ceza hakimliği tarafından bir erişim engeli daha uygulandığı duyuruldu.

Yapılan paylaşımda şu ifadelere yer verildi:

‘merhaba,

ankara 6. sulh ceza hakimliğinin 14.12.2023 tarihli kararı ile erişim engeli uygulandığını gördük ancak ayrıntısı hakkında bilgi sahibi değiliz, yetkililerden bilgi almaya çalışıyoruz. bilgi aldıkça paylaşacağız.’ 

Sözlük ayrıca erşimin ‘eksisozluk1999.com’ domain’i üzerinden sağlanacağını duyurdu.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.