Erdoğan’ın Kısıklı’daki Villasında Tapelere Konu Olan Kasaları Gören 2 Kişi Çıktı!

Erdoğan’ın Kısıklı’daki Villasında Tapelere Konu Olan Kasaları Gören 2 Kişi Çıktı!

Son zamanlarda çokça sayıda habere konu olan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 2013 yılında yaptığı telefon görüşmesinin tapelerinin (bantların) doğru olduğu geçtiğimiz günlerde kanıtlandı. Bunun üzerine bir çok araştırmacı gazetecinin gündemi haline gelen Erdoğan’ın tapeleri günlerdir tartışılıyor.

1 ocak yani dün itibariyle Nordic Monitor isimli, resmi web sitelerinde yazdığına göre Stockholm merkezli haber sitesi tarafından bir haber yayınlandı. Nordic Monitor tarafından yapılan haberde, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ses kayıtlarında “iki tarafı da boşalttınız mı?” söylemi Kısıklı’daki villalarının bodrumundaki kasalara işaret ediyor.

Bunun yanı sıra Stockholm merkezli Nordic Monitor Twitter Türkiye hesaplarından bir flood atıyorlar, bu floodda ise Kısıklı’daki villanın bodrumunda görülen 5 tane karşılıklı kasadan bahsediliyor. Devamında ise bu kasaları gören 2 kişiye ulaştıkları söylenmekte.

Nordic Monitor’un attığı Twitter floodu;

Nordic Monitor flooda, “işte sıfırlanamayan kasalar” başlığı ile başlıyor ve devamında “Nordic Monitor, 17-25 Aralık Yolsuzluk soruşturmalarında gündeme gelen Erdoğan’ın Kısıklı’daki villasında olduğu iddia edilen içi para dolu kasaların izini sürdü ve kasaları gören 2 görgü şahidine ulaştı.” deniyor.

Konuşmanın devamı ise şu şekilde…

“Oda şeklinde kasalar ilk kez 2011 yılında Erdoğan’ın aile fertlerininin kaldığı Kısıklı’daki villalardan havuzun kenarında olanının bodrum katına inşa edildi.”

“Karşılıklı birbirini görecek şekilde dizayn edilen kasalar, Erdoğan’ın sıfırlama tapesinde ‘Sümeyye her iki tarafı da boşalttı mı?’ diyerek ima ettiği para dolu odaları işaret ediyor.”

“Toplam 5 adet dev kasanın olduğu bodrum katı depolarda olduğu gibi bir aracın yanaşabileceği bir kapıya açılıyor. Dışarıdan bakıldığında sadece aracın yanaştığı görülüyor.”

“Bir kaç ayrı firmanın inşaası için çalıştığı kasa dolu bodrum katının proje işlemlerini Diyarbakırlı kasa üreticisi yandaş bir işadamı yürüttü. Odaların kaba inşasından sonra dev zırhlı kasalar yerleştirildi.”

“Nordic Monitor’ün ulaştığı görgü tanıklarından birisi, 2011 yılında havuz kenarında bir davetteyken namaz kılmak için yer rica ettiğinde garsonların kendisini yanlışlıkla bodrum kata yönlendirildiğini ve hava kabarcıklı naylonlarla kaplı kasaları gördüğünü teyit etti.”

“Bir diğer görgü şahidinin gemi dümeni gibi çevrilerek açıldığını ifade ettiği dev kasaların sıfırlama tapesinde geçen Erdoğan ailesinin fertlerine ait paraların yer aldığı kasalar olduğu tahmin ediliyor.”

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.