E-Okul Yönetim Bilgi Sistemi Nedir?

E-Okul Yönetim Bilgi Sistemi Nedir?

Günümüzde artık tüm öğrenci ders notları elektronik ortamda verildiğinden dolayı, ülkemizde tüm özel ve resmi okullarca kullanılan e-okul sisteminin hem öğrenci hem de öğretmen ve ilgili idari personelleri için iki bölümü mevcuttur.

E-Okul Yönetim Bilgi Sistemi Nedir ve Nasıl Çalışır?

E-okul yönetim bilgi sistemi, devlet ve özel okullarda, ataması yapılmış ve ilçeden onaylanmış öğretmenlere, çalıştıkları okul müdürlükleri tarafından, kendiler özel bir kullanıcı adı ve şifre verilmektedir.

Verilen şifre ile birlikte, ilgili öğretmen sisteme giriş yaptıktan sonra, ders not ve sınav tarihi seçenekleriyle ilgili sınıfı ve dersi seçeneklerden seçmelidir.

Seçilen sınıf ve dersten sonra, hangi sınavın ve performans notunun girileceği seçenekler işaretlenir ve ardından ilgili sınıfın öğrencilerinin isimleri liste halinde açılır.

Açılan sınıf listesinde, öğrencilere ait notlar girilir.

Sol üst köşede yer alan güvenlik kodu, boş kutucuğa girilir ve güvenlik kodunun üzerinden yer alan kaydet simgesine tıklanır. Ardından notlarınız sisteme resmi olarak girilmiş demektir.

Öğrencilerinizin diğer derslerde ki durumunu da merak ediyorsanız, öğrencinizin, isminin üzerine tıkladığınız zaman çıkan soru işareti simgesine tıkladığınız zaman öğrencinin diğer ders notları da karşınıza çıkacaktır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.