Diyanet’te Dikkat Çeken Mobbing ve Darp İddiaları: Engelli Memura Dayak

Gaziantep Diyanet-Sen İl Başkanı Müslüm Göral’ın müftülük binasında engelli bir memuru darp ettiği öne sürülü. Hakkında açılan soruşturmayla görev yeri değiştirilen Göral için verilen karar ise 3 ay boyunca uygulanmadı. Ortaya atılan bir başka iddia …

Diyanet’te Dikkat Çeken Mobbing ve Darp İddiaları: Engelli Memura Dayak

Gaziantep Diyanet-Sen İl Başkanı Müslüm Göral’ın müftülük binasında engelli bir memuru darp ettiği öne sürülü. Hakkında açılan soruşturmayla görev yeri değiştirilen Göral için verilen karar ise 3 ay boyunca uygulanmadı. Ortaya atılan bir başka iddia ise mobbingle alakalı.  

MİL Diyanet-Sen, Gaziantep Diyanet-Sen İl Başkanı Müslüm Göral’ın müftülük binasında engelli bir memuru darp ettiğini öne sürdü.

Açılan soruşturma üzerine Göral’ın görev yeri Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından değiştirilirken karar 3 ay boyunca uygulanmadı.

MİL Diyanet-Sen darp olayından dolayı görev yeri değiştirilen Göral’ın daha sonra Gaziantep Memur-Sen İl Başkanlığı’na getirildiğini belirtti.

Kaynak…

Cumhuriyet’in haberine göre, Darıca’da ise müftü ile Diyanet çalışanları arasında mobbing gerginliği yaşanıyor.

Müftü Zeynel Abidin Çınar, diyanet çalışanlarına mobbing uyguladığı ve sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımların uygunsuz olduğu gerekçesiyle Diyanet İşleri Başkanlığı’na şikayet edildi.

MİL DiyanetSen yaptığı açıklamada “İlçe müftüsü, atama kararını aylarca gözardı etmiş, yer değişikliği cezasının iptali için çalışmıştır” ifadelerini kullandı.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.