Dijital Medya (Haber ve Blog) Sitem Ne Kadar Eder?

Dijital Medya (Haber ve Blog) Sitem Ne Kadar Eder?

Web sitem ne kadar eder? Sorusu bir çok blogcu tarafından sıklıkla sorulmaktadır. Kısaca web sitenizin fiyatını öğrenmek için gelirlerini hesaplamanız ve bu gelirleri 24 ile çarpmanız gerekmektedir. Web site piyasası genel olarak 24 ay vadeli bir şekilde satılır, yani sitenizin aylık gelirlerini (genelde ciro) 24 ay ile çarpmanız fiyatını öğrenmeniz için yeterli olacaktır.

Ek olarak, eğer blog siteniz veya hazır kurulu diğer türde içerik siteleriniz varsa ve bunlardan gelir sağlayamıyorsanız maliyetinin üzerine emeğinizin karşılığı olan bir miktar ekleme yaparak forumlarda satış yapabilirsiniz. Örneğin 5 bin TL harcadığınız bir blog siteniz varsa ve 6 aydır emek veriyorsanız (içerik veya özelleştirme) 7-8 bin TL civarına rahatlıkla satabilirsiniz.

Sitem Ne Kadar Eder?

Sitem Ne Kadar Eder?

Pandemi sonrasın hayatımızda hiç şüphesiz birçok değişiklik oldu bunlardan biri de iletişim ve haberleşme alanıdır. Kapanma ve kısıtlamalardan sonra internete düşkünlüğümüz ileri seviye de artmış durumda alışveriş, iletişim, haberleşmeler derken bu liste uzamakta ve bu hayatımızda bir iş kolunun daha oluşmasına sebep oldu sosyal medya uzmanlığı, sosyal medya fenomeni gibi meslekler ortaya çıktı bunun dışında sınırlı sayıda olan haber sayfaları hatta blogların oluşmasına neden oldu ve bu bir meslek haline geldi.

Bu sayfa ve blogların insanların ihtiyacına göre zevkine göre çeşitlilik göstermekte, Peki bu sayfalar nasıl oluşmakta ve bu sayfalardan gelir edilmektedir. Tabi ki başta da bahsettiğimiz gibi iş kolu yani meslek haline gelmiş durumda site ya da blog sayfasının trafik çekmesi durumda reklam verilerek hem bilinen markaların satışı hem de sayfa sahibi kazanmış olmaktadır. Peki bu trafik yani sayfaya takipçi, okuyucu çekmeyi nasıl sağlanmakta sayfada yapılan her paylaşımı internet üzerinden konu  ile alakalı anahtar bir kelime ile aratması ve sayfanın o arama sırasında çıkması linke tıklayarak sayfa da  ya da blogda gezinmesi yeterli.

Bunun dışında sayfada ya da blog içerisinde paylaşılan konu içeriğin ise doğru bilgilerden oluşması gündem ile ilgili olması bir sonra ki paylaşımların beğenilmesi bunun yanı sırada sayfanın büyümesi  için takipçi kazanmasını sağlamakta son 2-3 yıl içerisinde bu sayfaların artmış ve artmaya devam etmekte  kazanç boyutuna bakılacak olursa sayfa blog sahibi  yaptığı  paylaşım ve aldığı reklamlardan oldukça iyi gelir etmekte bunun dışında  üstelik maddi açıdan zorluk  ya da içerik üretmede zorlanması i durumda bir mal varlığı gibi  düşünerek site ya da blog sayfalarını satışa çıkartabilmektelerdir.

Sitem Ne Kadar Eder?

Web Site Fiyatları

Bu tarz bir sayfanız varsa ve içerik üretmeye vaktiniz  ya da zorlandığınız bir nokta da  belli siteler üzerinden satışını yapabilirsiniz  takipçi sayınız ve içeriğine  göre ilan verebilirsiniz araştırmalara göre  takipçi ve içeriğine göre site ve bloglar şu an 6 bin ile  100 bin arası fiyata satabiliyorsunuz. Detaylı bir araştırma ile satışınızı güvenli olarak sağlayabilirsiniz.

ETİKETLER: Blog, Fiyat, Haber, Site, Web Site
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar: SMM Panel - Canlı maç izle - Taraftarium24 - Justin tv izle - takipçi satın al - antalya haber - sosyalhane.com - hosting - Bodrum Villa - Ankara Psikolog - Cezayir Vizesi Otomatik Kepenk