Dans Etmeyi Öğrenmek

Dans Etmeyi Öğrenmek

Bir kişinin aklında dans etmeyi öğrenmesinin birçok yolu vardır. Sorun şu ki, öğrenme sürecinde görülme korkusuyla birçok insanın dans etmeyi öğrenmekten çekinmesi, bunu yapmak için samimi bir arzuya rağmen… Bu, dansın neşesini hayatınıza sokmaktan kaçınmak için çok üzücü ve gerekli olan çabaları göstermeye istekliyseniz bu kadar kolay önlenebilecek bir nedendir.

Her şeyden önce, kendi evinizin rahatlığında dans etmeyi öğrenebilirsiniz. Sürece yardımcı olsalar da dans etmeyi öğrenmek için bir dans salonuna veya aynalı bir stüdyoya ihtiyacınız yok. Doğruyu söylemek gerekirse, bir öğretmen bile temin etmeden evde dans etmeyi öğrenmek oldukça mümkündür.

Piyasada birçok farklı dans stilinin temellerini öğretebilecek birçok DVD ve öğretici kaset ve video bulunmaktadır. En çok hangi tür dansla ilgilendiğinizden emin değilseniz, sizi en çok ilgilendiren belirli dans türünü bulmak için bazı DVD’ler sipariş ederek başlamak korkunç bir fikir değildir. Bunu yapmanın gerçekten güzel yanı, perdeler kapalıyken kendi evinizde öğrenme süreci olabilmeniz ve hiç kimsenin daha akıllı olmasına gerek kalmamasıdır.

Tabii ki evde öğrenecekseniz, eşinize veya partnerinize bir ipucu vermek ve dansın zevklerini bir eğlence biçimi ve bir araç olarak keşfetme yolunda size katılmak isteyip istemediğini görmek isteyebilirsiniz. hayatınıza fazladan bir fiziksel aktivite katmak. Gerçekten iyi haber şu ki, bu tür fiziksel aktiviteler egzersiz gibi hissettirmeyecek ve kartlarınızı doğru partnerinizle oynarsanız, diğer fiziksel aktivite türlerine yol açabilir. Birçok insanın dansı diğer romantik arayışların çok romantik bir habercisi olarak gördüğünü unutmayın.

Romantizm bölümünden uzaklaşarak, çocuklarınızda harika ve bazen acımasız bir izleyici bile bulabilirsiniz. Aynı zamanda harika uygulama ortakları ve kobaylar olurlar ve ödeneği kontrol ederseniz, o zaman potansiyel olarak yaralı egonuza olay boyunca yardımcı olmak için bir veya iki iltifat bile atmayı başarabilirsiniz.

Çocuklar çok eğlencelidir, ancak dans söz konusu olduğunda (yine de küçük çocuklar) neredeyse her zaman geri tepmeye ve anneye veya babalara gülmeye isteklidir. Öğleden sonraları gerçekten eğlenceli bir şey yapmak istiyorsanız, çocuklarınıza ‘dans etmeleri’ için meydan okuyun, ayakta kalan son kişinin kim olduğuna şaşırabilirsiniz.

Öğrendiklerinizi uygularsanız evde dans etmeyi öğrenmek faydalı bir deneyim olabilir. Sadece yeni bir hobiden faydalanmakla kalmaz, aynı zamanda bunu genellikle derslerin ortak bir parçası olan belirsizlik ve güvensizlik olmadan da başarırsınız. Bir seyirciye sahip olmak korkutucu bir şey olabilir, ancak çocuk testini geçtikten sonra herhangi bir dans stüdyosunun verebileceği en acımasız seyirciye hazır olmalısınız. Ayrıca sınıftaki diğer öğrencilerin de (gerçek bir ders almaya hazır olduğunuza karar verirseniz) muhtemelen onların beceri düzeyleri konusunda sizin kadar gergin olduklarını da aklınızda bulundurmalısınız.

YAZAR BİLGİSİ
Pavlus Salvup
Yazmaya aşık biri....
YORUMLAR

  1. Pınar dedi ki:

    dans etmek çok keyifli geliyor evde ama dışarıda çekiniyorum açıkçası