Sponsorlu

 

Teknoloji Haberleri 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Aslanlarına Buzlu Kokteyl

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a hediye edilen 4 aslan Gaziantep Hayvanat Bahçesinde tutuluyor. 10 Ağustos Dünya Aslanlar Günü nedeniyle, hayvanat …

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Aslanlarına Buzlu Kokteyl

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a hediye edilen 4 aslan Gaziantep Hayvanat Bahçesinde tutuluyor. 10 Ağustos Dünya Aslanlar Günü nedeniyle, hayvanat bahçesi yönetimi Erdoğan’ın aslanlarına buzlu kokteyl hazırladı.

Sudan’ın devrik devlet başkanı Ömer El Beşir tarafınca hediye edilmişti

Sudan’ın devrik devlet başkanı Ömer El Beşir 2018’de 2 erkek 2 dişi toplam 4 aslanı Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hediye etmişti. 4 yavru aslan Gaziantep Hayvanat Bahçesi’ne teslim edilmişti.

Aslanların azalan popülasyonuna dikkati çekmek için her yıl 10 Ağustos, Dünya Aslan Günü diye kutlanıyor.

Gaziantep’te 40 dereceyi aşan sıcaklıktan bunalan Nil, Sultan, Sudan ayrıca Sevakin isimli aslanlar buzlu et kokteyliyle serinliyor.

İhlas Haber Ajansı aslanların buzlu kokteyl keyfini şöyle anlattı: Güneşin yakıcı sıcağından kaçarak kendileri için oluşturulan özel gölgeliğin altında yaz günlerini geçiren aslanlar bunaltıcı sıcakta buzlu kokteyliyle hem serinliyor hem de karınlarını doyuruyor.

“Sıcak havalarda buzlu kokteyl onların çok hoşuna gidiyor”

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Doğal Hayatı Koruma ayrıca Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı Celal Özsöyler şunları söyledi:

“Biz de onlara bütün hayvanlara olduğu gibi gözümüz gibi bakıyoruz. Aslanların azalan popülasyonuna dikkat çekmek için bugün Aslan Günü olarak kutlanıyor. Bu hayvanları kırmızı ayrıca beyaz etle besliyoruz. Özellikle de yazın sıcağından bunaldıkları için etleri onlara dondurarak kokteyl halinde veriyoruz. Sıcak havalarda buzlu kokteyl onların çok hoşuna gidiyor. Yazın günlük 3.5 kilo, kışın ise 5.5 kilo et yiyorlar”

“İnşallah Cumhurbaşkanımızın aslanlarından da yavru alacağız”

Başkan Özsöyler, “Cumhurbaşkanımızın bizlere hediye ettiği aslanlardan sonra ziyaretçi sayımızda bir hayli arttı. Cumhurbaşkanımızın aslanlarını görmeye Gaziantep’e akın akın geliyorlar. Bu da bizi çok mutlu ediyor. Özellikle birbiriyle anlaşan dişi ayrıca erkekleri yan yana koyarak nesillerini devam ettirmelerini sağlıyoruz. Bizlere geldiklerinde 6 aylıklardı. Şu anda yaşları 5’i aştı. Cinsel olgunluğa da eriştiler. İnşallah Cumhurbaşkanımızın aslanlarından da yavru alacağız” diye konuştu.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.