Blog Yazarak Para Kazanmak! En Kolay Yöntem

Blog Yazarak Para Kazanmak! En Kolay Yöntem

Blog yazarak para kazanmak için bir çok çeşitli yol var. Aşağıda bu yöntemleri kısaca anlatacağım (para kazanma yöntemlerini açıklayan detaylı makaleleri daha sonra paylaşacağım). Bazılarını ben de kullandım, kullanmaya devam ediyorum. Ayrıca, kullanmadığım ancak sizin ilginizi çekebilecek siteler ve reklam ağları hakkında fazlasıyla bilgilendirici bir yazı olacak.

Blog Yazarak Para Kazanılır mı?

Ülkemizde giderek yaygınlaşan blog kullanımının ardından internet kullanıcıları arasında, blog yazarak para kazanma hayali kuran çok kişi var. Blog sahibi olup da hatta blog açmayı düşünüp de ‘’Blog açarak para kazanılır mı? Blogdan para kazanmak mümkün mü? Blog yazarak nasıl para kazanılır?’’ gibi sorular ile aklını meşgul etmeyen çok az kişi vardır sanırım.

Özellikle internet üzerinden blog kazançları ile ilgili araştırma yapan bir çok kişi, blog açmak ücretsiz olduğu için hemen blog açmaya yelteniyor. Sonra da bir ay gibi (belki daha az) kısa bir sürede blogu ile zengin olmayı bekliyor. Oturup düşündüğünüz zaman bu kadar kısa bir sürede para kazanmanın zor olacağını anlarsınız.

Fakat internette kolay yoldan para kazanma ile ilgili, insanları kandıran o kadar çok makale var ki, inananlar da haliyle çok oluyor. Tabi ki blog üzerinden para kazanılabilir. Bu yazımda size az da olsa blogdan para kazanma tecrübelerimi aktaracağım, abartısız ve yalansız.

Tabii blogdan para kazanmak istiyorsanız öncelikle blog açmanız gerekiyor. Bu işlerin içine girmeden, dışarıdan bakarak, araştırma yaparak, önününe neyin çıkacağını neler ile karşılaşacağınızı bilemezsiniz… Eğer blog açma konusunda çekinceleriniz var ise, blog açmak başlıklı yazı size çok iyi bir motivasyon kaynağı olacaktır.

lk önce başlığımızdaki soruyu cevaplayalım: Blog yazarak para kazanılır, kazandım, kazanan blog yazarları da çok. ‘’Peki blogdan nasıl para kazanılıyor?’’ sorusunun cevabı çok da uzun değil, fakat para kazanmak için verilmesi gereken emek çok fazla. Şöyle açıklayayım: Günümüz teknoloji çağında bir bilgiye ulaşmak için interneti kullanıyoruz değil mi? Bir şey mi öğrenmek istedik hemen Google araması yapıyoruz. Ya da bir şey mi satın almak istiyoruz, online marketlerden alışverişimizi yapıyoruz.

Tüketiciler, artık kolay ve hızlı olduğu için internet bazlı tüketim yolunu tercih ediyorlar. Durum böyle olunca şirketlerin çoğu reklam çalışmalarını internet üzerinden gerçekleştiriyor.

Velhasıl, şirketlerin reklamlarını görüntüleyebileceği en iyi platformlar da bloglar… İşte böylece blog yazarları, bloglarına aldıkları reklamlar ve çeşitli teklifler sayesinde hatırı sayılır kazançlar elde ediyor. Herhangi birimiz blog açarak ve düzenli olarak makale yazarak para kazanabiliriz. Yine de şunu unutmamak lazım: para kazanmak değil, kaliteli bir blog oluşturmak ve okuyuculara faydalı olmak için yazın. Yazdığınız için de kazanın.

Blogdan Para Kazanma Yolları Nelerdir?

Blog yazarak para kazanmanın çeşitli yolları var. Bunlardan en yaygın olanı tıklama başına para kazanılan banner reklamlar, devamında tanıtım yazıları ve sponsorluklar gibi bir çok alternatif hali hazırda mevcut. Sponsor bulması oldukça zor olduğu için ülkemizde genellikle aşağıda verdiğim yöntemler kullanılarak para kazanılır. Lafı daha fazla uzatmadan, blog siteniz için para kazanabileceğiniz yollara geçelim.

Tıklama veya gösterim başı ücret ödeyen reklam ağları

En çok para kazandıran yöntemlerden birisidir. Reklam şirketinin farklı türlerdeki reklamlarını sitenize eklersiniz, reklamlara tıklama başı ya da gösterim başı ücret alırsınız. Bazı firmalar hem tıklama hem de gösterim başı ücret öderken bazıları sadece tıklama ya da sadece gösterime ücret ödemektedir. Google Adsense, Wordego, Reklamstore, Adhood, Adnow, Reklambux, Admatic vb. daha birçok reklam ağı var.

Tabi ki içlerinde en baskın olanı Google Adsense. En çok para kazandıran da Adsense reklamları. Diğer reklam ağlarından maalesef çok fazla kazanmanız mümkün değil. Hele çok az ziyaretçi sayınız varsa, bu reklamları blogunuza ekleyerek hem sitenizi yavaşlatmış olursunuz hem de görüntü kirliliği olur. Çünkü 1.000 gösterime 0,01 gibi komik rakamlarda ücret ödemektedirler. Zaten bu şirketler Google Adsense’e kabul edilmeme ya da ban yeme durumlarında alternatif reklam ağı olarak kullanılır.

 • Google Adsense ile para kazanmak.
 • Bloga banner ekleyerek para kazanmak.
 • Bumads reklamlarını yayınlayarak para kazanmak.
 • Blogda tanıtım yazısı yayınlayarak para kazanmak.
 • Makale yazarlığı yaparak para kazanmak.
 • Affiliate marketing ile para kazanmak.
 • Link satarak para kazanmak.
 • Link kısaltarak para kazanmak.

Bugün size ”Blog’dan Para Kazanmak” hakkında bilgi vermeye çalıştım. Gerek okuduğum makalelerden gerekse blog yazarı arkadaşlarımdan bizzat duyduklarımdan ve tecrübelerimden faydalanarak makalemi oluşturdum. Yazımın özellikle blog yazarlığı yolculuğuna yeni yeni adım atan kişiler için faydalı olacağını düşünüyorum.

Blog Yazarak Para Kazanmak – Blogaraci.com

Blog yazarak para kazanmak konusunda yukarıda bilmeniz gereken bir çok şeyden bahsettik. Bir blog açarak para kazanmak isteyen insanların ortalama ilk etapta 500 TL gibi bir rakam harcaması gerekiyor. Blog Aracı yani bizim şuan kullandığımız sosyal içerik platformu ile de 30 saniyelik bir kayıtla blog veya yazı yazarak internetten para kazanmak mümkün.

Yapmanız gereken Blog Aracı üyelik sayfasını ziyaret edip profilinizi oluşturmak ve düzenlemek. Bu aşamadan sonra ben size Yazar Aracı sayfasındaki diğer yazarların içeriklerinizi okumanızı ve incelemenizi tavsiye ediyorum. Gösterim başına para kazandıran sistemi ile Blogaraci.com sitesi bu anlamda size düzenli bir şekilde gelir sağlıyor. Bu geliri ise 20 TL olunca hemen çekebiliyorsunuz.

Adım Adım Blog Yazarak Para Kazanmak:

 1. Öncelikle Blog Aracı Giriş sayfasını yandaki bağlantı ile ziyaret edin.
 2. İstenen bilgileri girerek profilinizi oluşturun ve düzenleyin.
 3. Bu aşamadan sonra “İçerik Ekle” kısmını kullanarak para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Blog Aracı ile ne kadar kazanırım veya düzenli içerik girmem gerekiyor mu? Diye ilk etapta bende merak ediyordum. Ancak herhangi bir sınırlama yok, yani kendi sayfanızı kendi blog siteniz gibi kullanabiliyorsunuz. İstediğiniz konularda yazılar yazıp paylaşabiliyorsunuz.

YAZAR BİLGİSİ
Serhat Turan
Cesaretin içinde deha, güç ve mucize vardır.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.