Güncel Türkiye Geneli Biyometrik Fotoğraf Fiyatları

Güncel Türkiye Geneli Biyometrik Fotoğraf Fiyatları

Gündem konularından biri olan ve her vatandaşın çeşitli alanlarda kullanmak üzere ihtiyaç duyduğu biyometrik fotoğraf çekimlerinin fiyatları bu yılın beraberinde değişmiştir. Güncel Türkiye geneli biyometrik fotoğraf fiyatları günümüz şartlarında şu şekilde belirtilmektedir.

Biyometrik fotoğraf fiyatları:

  • Biyometrik vesikalık fotoğraf 8 adetlik beyaz fonda çekim fiyatı 24,90TL
  • 10 adet vesikalık fotoğraf 30,20TL
  • Biyometrik vesikalık fotoğraf fiyatı ise 29,50TL

Yukarıda belirtilen fiyatlar beraberinde Türkiye genelinde uygulanan vesikalık fotoğraf ücretlerinin de değiştiğini görüyoruz. Kurumlarda istenen ve kimliğimize kadar gerekli olan vesikalık fotoğraflar günlük yaşamımızın gerekliliklerinden biri olarak biliniyor. Bu yüzden her insanın yıl içinde son 6 aya ait güncel vesikalık fotoğrafa sahip olması gerekiyor.

Biyometrik Fotoğraf Fiyatları

Biyometrik Fotoğrafların Özelliği Nedir?

Biyometrik fotoğrafların özelliği nedir kapsamında öncelikle bu fotoğraf çekiminin tüm fotoğrafçılr tarafından çekilebildiğini belirtmk gerekir. Vesikalık fotoğraf kapsamında değerlendirilen biyometrik fotoğraflar ICAO yönünde belirlenmiş makinede çekilir. Kimlik kartlarında kullanılmakta olan biyometrik fotoğraflar yüksek kaliteli şekilde belli ölçülere uygun olarak yüz biyometrisinin tespit edildiği fotoğraf çeşididir. Özellikleri ise şu şekilde sıralanır.

  • Ebatı 50 mm X 60 mm, beyaz fonda ve desensiz olması
  • Güncel olması gölgeler oluşmaması
  • Kimlik kartı için 35mm X 45 mm ebadında çekilebilmesi
  • Yüzün komple görünmesi
  • Kurum ve işletmeler için gerekli görülmesi

Yukarıda belirtilen özellikler ve durumlar beraberinde çekimlerin her fotoğrafçıda yapılabildiği bilinse de kimlik kartı için çektirileceği zaman mutlaka ebadının belirtilmesi şarttır. Aksi halde kabul edilmediği bilinmektedir. Ek ücret ödemek istemiyorsanız dip not şeklinde bu kısma dikkat etmeniz önerilir.

Biyometrik Fotoğraf Fiyatları

Biyometrik Fotoğrafların Farkı

Vesikalık fotoğraf haricinde tutulan biyometrik fotoğrafın farkını merak edenler için öncelikle yüksek kalitede çekildiğini hatırlatmak isteriz. Biyometrik fotoğraflar en az 600dpi olması gerekir. Bu orantıyı sağlayacak şekilde ve arka fonunun beyaz olmasına dikkat edilerek çekildiği bilinir.

Ayrıca çekim yapılan alanda hiçbir objenin bulunmamasına dikkat edilirken ölçülere göre çekilmektedir. Bu ölçüler aynı zamanda özelliklerini de öne çıkararak belli kurumlarda kullanılmasını sağlamaktadır. Vesikalık fotoğraftan en önemli farkı ise yüksek çözünürlükte çekilmesidir. Vesikalıklarda oluşabilen kırmızı göz, farklı obje veya bulanıklık durumu biyometrik fotoğraflarda olmamaktadır.

YAZAR BİLGİSİ
Pınar Açar
Yazar&Editör
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar: SMM Panel - Canlı maç izle - Taraftarium24 - Justin tv izle - takipçi satın al - antalya haber - sosyalhane.com - hosting - Bodrum Villa - Ankara Psikolog - Cezayir Vizesi Otomatik Kepenk