Biraz Daha Yaratıcı Olamaz mıydınız? Diyeceğiniz 10 Absürt Yerleşim Yeri Adı

Genelde otomobilimizle çıktığımız yolculuklarda dikkatimizi bir çok tabela çekiyor, bunların bir çoğu reklam amaçlı tabelalar, bir çoğu …

Biraz Daha Yaratıcı Olamaz mıydınız? Diyeceğiniz 10 Absürt Yerleşim Yeri Adı

Genelde otomobilimizle çıktığımız yolculuklarda dikkatimizi bir çok tabela çekiyor, bunların bir çoğu reklam amaçlı tabelalar, bir çoğu belediyenin trafik tabelaları bir çok ise cadde, semt ve sokakların yer aldığı tabelalar. Ancak sorun şu ki bir çoğu genelde bir şeylerle bağdaşıyor.

Bu listemizde semtle, sokakla, caddeyle veya il-ilçeyle herhangi bir alakası olmayan isimlerin yerleşim yerlerine verilmesinin bir listesini çıkarttık. Bir çok ülkenin absürt yerleşim yeri ismi var, ancak listemizde en çok Türkiye’ye yer verdik (öyle gerekti de diyebiliriz). 

Şimdi dilerseniz absürtlükler ülkesi olan ülkemizde ve dünyada en ilginç yerleşim yeri isimleri listemize sayfayı yukarıya kaydırarak hızlı bir şekilde geçelim.

1. Bitche, Fransa

İngilizcesiyle ‘hayat kadını’ anlamını taşıyan Bitch ismine yakın Bitche köyü, Fransa’da bulunmaktadır. Bu köyün tabi adıyla hiçbir ilgisi bulunmamakta ancak yine de yabancıların köye girişte soğuk espriler yapmaktan çekinmediği biliniyor.

2. Gebeşler, Türkiye

Gebeşlerin sözlükteki anlamı ile bodur ve şişman olarak biliniyor. Doğrusu yetkililerin böyle güzel bir köyü neden “gebeşler” diye adlandırdığını bizler de oldukça merak etmekteyiz.

3. Hell, Norveç

Hell’in İngilizcede ‘cehennem’ anlamına geldiği biliniyor. Norveç gibi soğuk bir ülkede cehennem isimli bir yerin bulunması oldukça ilginç. Sanırım yetkililer -25 derece soğuğa sahip bu bölgeye ironi olarak Hell demeyi tercih etmiş. 

4. Fucking, Avusturya

Zannediyorum bu kelimenin anlamını vermeye gerek yoktur. Yetkililer de Fucking köyüne gelen eleştiri ve soğuk esprilerden sıkılmış olacak ki bu isme benzer olan Fugging ile köyün ismini değiştirme kararı almışlar. Gerçekten güzel bir değişiklik olmuş, eski adını bilmeyenler düşünmekte zorluk çekebilir.

5. Malaklar, Türkiye

Malaklar mı? dediğinizi duyar gibiyiz. Mersin’in Anamur ilçesine ait bu mahalle, gerçekten de trajikomik bir adlandırmaya sahip. Malak, bildiğiniz üzere manda yavrusuna verilen bir isim ve bu mahallenin de mandalarla ilgili bir geçmişe sahip olup olmadığını bilinmiyor ama değişikliğe gidilebilir. Yaparsın muhtar!

6. Anus, Fransa

Fransa’nın Bugonya kentinde bulunan Anus bölgesinde yaşayanlara sabır, burayı turist olarak ziyaret edecek kişilere ise bol espriler dilemekten başka bir alternatifimiz yok gibi duruyor. Ayrıca ABD’nin Conneticut şehrinde, bambaşka esprilere maruz kalabilecek Mianus adlı bir bölgenin de varlığından bahsetmeden geçmemiş olalım.

7. Çıplak, Türkiye

Çanakkale’nin küçük bir köyü Çıplak’a gitmek zorunda kaldığınız zaman, eşinize dostunuza vermek zorunda olacağınız hesabı hiç hayal ettiniz mi? İlişkiniz bitebilir, gitmeden önce hesabınızı vermenizi tavsiye ediyoruz.

8. Bacon, Amerika Birleşik Devletleri

Bacon, İngilizcede bildiğimiz pastırmaya verilen isim. Kayserili vatandaşlarımız nasıl olmuş da böyle bir yaratıcılığı Amerikalılara kaptırmış merak ediyoruz.

9. Tantana, Türkiye

Tantana, Şanlıurfa’ya bağlı bir ilçe. Yani açık konuşmak gerekirse hem yurtdışında hem de Türkiye’de neden yerleşim yerlerine bu kadar garip isimler veriliyor, merak ediyoruz. 

10. Ding Dong, Amerika Birleşik Devletleri

Amerika’nın Teksas eyaletinde bulunan bu kasabaya, 1930’lu yıllarda bir ressamın şaka amaçlı çizdiği bir resim yüzünden kapı zili anlamına gelen Ding Dong adı verilmiş.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar: SMM Panel - Canlı maç izle - Taraftarium24 - Justin tv izle - takipçi satın al - tanıtım yazısı - antalya haber - cialis - sosyalhane.com