Bilgisayarda Yazı Yazmanın Kolay Yolu

Bilgisayarda Yazı Yazmanın Kolay Yolu

Çoğu zaman klavye üzerinde yazı yazmak hepimize yorucu ve yavaş gelmektedir. Hele ki yetiştirmek zorunda olduğumuz bir yazı varsa işte o zaman bunların üstüne bir de stres eklenir. Bu gibi durumlarda fazla yorulmamak ve zaten stresli gündelik yaşantımızı daha da stresli hale getirmemek için kolay bir çözüm mevcut.

Bilgisayarda yazı yazarken genelde Word gibi çoğunluk tarafından kullanılan programları kullanıyoruz ve yazı yazmanın dışında vakit alan yazım ve noktalama kuralları gibi detaylara da dikkat etmek durumundayız. Bu durum da bize yazı yazmanın dışında fazladan zaman kaybettirmektedir. Şimdi en azından yazı yazarken harcadığımız zamanı bize geri kazandıracak basit bir yoldan bahsedeceğim.

İlk olarak Google tarayıcı üzerinden Drive hesabımıza girerek sol üst köşedeki “yeni” butonuna tıkladığımızda karşımıza çıkan Google Dökümanlar seçeneğine giriyoruz. Daha sonra üst kısımda yer alan “Araçlar” seçeneğine tıklayarak “sesle yazma” özelliğini seçerek dilediğiniz uzunluktaki yazıyı en kısa zamanda yazabilirsiniz.

Bu özelliği kullanabilmek için kullandığınız tarayıcının Google olmasına ve mikrofonunuzun sorunsuz çalıştığına dikkat etmelisiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar: takipçi satın al - tanıtım yazısı