Sponsorlu

 

Teknoloji Haberleri 

Başsavcılıktan soruşturma, Bayındır Hastanesi’nden açıklama

İçerenköy Bayındır Hastanesi’ndeki yoğun bakımda yatan yaşlı bir hastanın yüzüne hastane görevlilerince para konularak korkutulması ayrıca …

Başsavcılıktan soruşturma, Bayındır Hastanesi’nden açıklama

İçerenköy Bayındır Hastanesi’ndeki yoğun bakımda yatan yaşlı bir hastanın yüzüne hastane görevlilerince para konularak korkutulması ayrıca hastaya karşı aşağılayıcı davranışlarda bulunulması gündem oldu. Ocak ayında çekilen görüntüler, bugün sosyal medyada ayrıca bazı haber sitelerinde yer aldı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı yaptığı açıklamada, “Bahse konu eylemlerle ilgili olarak sorumluların süratle tespiti ayrıca haklarında yasal gereğine tevessül edilmesi amacıyla soruşturma başlatılmıştır” ifadeleri kullanıldı.

Bayındır Sağlık Grubu: Derin üzüntü içindeyiz, hukuki sürecin takipçiyiz

Bayındır Sağlık Grubu’ndan yapılan açıklamada, kabul edilmesi hiçbir surette mümkün olmayan görüntülerden ayrıca bu müessif hadiseden dolayı derin bir üzüntü duyulduğu belirtildi.

Açıklamada, 31 Ocak‘ta İstanbul İçerenköy’deki hastanede eski bir çalışan tarafınca çekildiği belirtilen çeşitli görüntü ayrıca ses kayıtlarının bulunduğunu söyleyen bir şahıs tarafınca hastane yönetimine şifahi olarak ihbar yapıldığı kaydedildi.

Mevzu Bahis duyuru üzerine haklarında ihbar ayrıca ithamda bulunulan şahısların hemen ayrıca eş zamanlı olarak soruşturmanın selameti açısından görevden el çektirildiği dile getirilen açıklamada, şöyle devam edildi:

“Kendileri hastaneden uzaklaştırılmış, gerekli soruşturma tıbbi etik ayrıca disiplin kurullarımız tarafınca titizlikle ayrıca çok yönlü olarak yürütülmüştür. Hastanemize görüntü ayrıca ses kayıtları ile ihbarda bulunan ayrıca elinde başka kayıtlar bulunduğunu da iddia eden kişiden, soruşturmada değerlendirmek ayrıca ilgili personele ilişkin suç duyurusunda bulunmak üzere tüm kayıtlar talep edilmiş, ancak talebimiz kabul görmemiştir. Soruşturmanın tamamlanması akabinde Disiplin Kurulumuzun kararıyla ilgililerin iş akitleri 24 Şubat 2022’de feshedilerek, eş zamanlı olarak yetkili Cumhuriyet Savcılığı nezdinde suç duyurusunda bulunulmuştur.”

Açıklamada, “Bayındır Sağlık Grubu olarak yaşanan bu son derece müessif hadiseye dair hukuki sürecin en yakın takipçisi olduğumuzu ayrıca olacağımızı tüm kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla sunarız” ifadesi kullanıldı.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.