Bilim İnsanlarının Yaptığı Bir Araştırma Hepimizin Sonunu Getirecek Kıyametin Kopma Tarihini Verdi

İngiltere’de bilim insanları süper model bir bilgisayarın kıyamet tahminlerinden bir rapor oluşturdu. Bilgisayar Dünya’da kıyametin nasıl, neden ve ne zaman kopacağı hakkında önemli tahminlerde bulundu. Detaylar içerikte! İnsanlık tarihi boyunca en …

Bilim İnsanlarının Yaptığı Bir Araştırma Hepimizin Sonunu Getirecek Kıyametin Kopma Tarihini Verdi

İngiltere’de bilim insanları süper model bir bilgisayarın kıyamet tahminlerinden bir rapor oluşturdu. Bilgisayar Dünya’da kıyametin nasıl, neden ve ne zaman kopacağı hakkında önemli tahminlerde bulundu. Detaylar içerikte!

İnsanlık tarihi boyunca en çok merak edilen konulardan biri de kıyametin kopayacak mı ya da kopmayacak mı konusu olmuştur. İnsanlar günlük hayatta karşılaştığı pek çok şeyi kıyamet alameti olarak görürken bilim insanları da insanlığın sonunu tahmin etmek için süper bilgiyasar modelleri kullanıyor.

İngiltere’deki Bristol Üniversitesi’nde bu konuyu araştıran uzmanlar insanların ne zaman yok olma tehlikesiyle karşı kalacağı konusunda bir tahmin yapan bilgisayardan bir rapor hazırladılar.

Bilgisayarın ortaya çıkardığı rapora göre sonuçlar aslında hepimizin bildiği ama çok da önlem alamadığı ya da almadığı cinsten. Bilgisayara göre kıyamet, Dünya hızlıca ısınmaya başladığında ve ısı zirveye ulaştığında kopacak.

Uzmanların yıllardır söylediği tahminler bu raporda da mevcut. Rapora göre Dünya çok kavurucu sıcaklıklarla karşı karşıya kalacak. Bunun sonucunda da çok sık volkanik patlamalar meydana gelecek.

Volkanik patlamalar ise “süper kıta”nın ortaya çıkmasına neden olacak. Peki uzmanların uyardığı bu “süper kıta”dan sonra Dünya’nın başına neler gelecek?

Not: Amerika ile Asya birleşip ‘Amasya’ olabilir.

Süper kıta, sıcak ve nemli tropikal bölgelerde oluşacak. Bu da bu bölgelerde karbondioksit miktarının iki katına çıkmasına neden olacak. Güneş de yüzde 2.5 daha fazla radyasyon yayacak.

Rapora göre görünen o ki Dünya’nın karşılaştığı üçlü bir tehdit var. Birincisi 70 dereceye varabilecek sıcaklıklar, ikincisi yüksek karbondioksit, üçüncüsü de yoğun güneş enerjisine maruz kalma riskimiz.

Araştırmanın yazarlarından biri olan doktor Alexander Farnsworth’ün iddiası da bir hayli dikkat çekici. Doktor, “Aşırı hava sıcaklıkları ve yüksek nem meydana geldiğinde insanlar bu ısıyı terleyerek vücutlarından atamayacaklar. Vücut ısılarını düzenleyemedikleri için de Dünya’dan yok olacaklar.”

Bu tahminleri veren bilgiyasar kıyamet dediği kavurucu sıcakların ne zaman geleceği hakkında da bir öngörü sundu. Bilgisayara göre kıyamet, 250 milyon yıl sonra kopabilir. Ya da insanlık önüne geçmezse daha önce de…

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.