Bakan Özer Okulların Ne Zaman Açılacağı Bilgisini Paylaştı

Bakan Özer Okulların Ne Zaman Açılacağı Bilgisini Paylaştı

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer bugün yaptığı açıklama ile okulların ne zaman açılacağına dair bilgi verdi. Merkezi Kahramanmaraş olan ve 10 ili etkileyen deprem nedeniyle ülke genelinde eğitime ara verilmişti. Özer yeni açıklamasıyla okulların başlama tarihleri hakkında bilgi verdi.

20 Şubat’ta 71 İlde Eğitim Başlıyor

Yaptığı açıklamada Özer şu ifadelere yer verdi: “20 Şubat tarihi itibarıyla 71 il eğitim-öğretim başlayacak, bir daha uzatma olmayacak. 10 ilimizde ise eğitim-öğretime 1 Mart’a kadar ara veriyoruz. 1 Mart’a kadar eksiklikleri tamamladıktan sonra süreci tekrar değerlendirmeye başlayacağız.”

Buna göre depremden etkilenen 10 ilin dışında kalan illerde 20 Şubat’ta ders başı yapılacak. Deprem bölgelerinde de eğitim faaliyetlerinin devam etmesi için en kısa sürede çalışmalar tamamlanacak. Bu süreçte de neler yapılacağını Özer şöyle ifade etti: “10 ilimizde eğitim-öğretime 1 Mart’a kadar ara veriyoruz. 1 Mart’a kadar bu eksiklikleri tamamladıktan sonra süreci tekrar değerlendirmeye başlayacağız. 1 Mart tarihi itibarıyla da 10 ilimizde bölgesel eğitim öğretime açma kararları vermeyeceğiz. Aynı Covid salgını günlerinde olduğu gibi ilçe ve okul temelli kararlar alacağız.”

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.