Geri Ödemesiz 250 Bin TL Destek İmkanı! KOSGEB Başvurular Ne Zaman ve Şartlar Neler?

Küçük ayrıca Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ayrıca Destekleme İdaresi Başkanlığı, Yaşayan Kültür Mirası İşletmeler Destek Programı adı …

Geri Ödemesiz 250 Bin TL Destek İmkanı! KOSGEB Başvurular Ne Zaman ve Şartlar Neler?

Küçük ayrıca Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ayrıca Destekleme İdaresi Başkanlığı, Yaşayan Kültür Mirası İşletmeler Destek Programı adı altında pek çok iş alanına yönelik destek imkanı sunuyor. Kültür ayrıca Turizm Bakanlığı, Anadolu’nun kadim mesleklerinin sürdürülebilmesi için birçok alanda geri ödemesiz destek verecek. Peki KOSGEB başvuruları başlandı mı? Şartları neler? Ödemeler ne vakit yapılacak? İşte KOSGEB hakkında merak edilenlerin hepsi.

KOSGEB Başvuruları Ne Zaman?

KOSGEB, birçok mesleğe yönelik işletme, kuruluş, makine, teçhizat, tanıtım, pazarlama gibi alanlarda geri ödemesiz destek verecek. KOSGEB başvuruları ise 1 Eylül- 30 Eylül 2022 tarihleri arasında yapılabilecek. Başvurular, KOSGEB’in resmi internet sitesinden online olarak yapılacak.

KOSGEB Başvurusu İçin Tıklayınız..

KOSGEB Başvuru Şartları Nelerdir?

Kadim mesleklerin sürdürülebilmesi için verilecek destek paketinden yararlanmak isteyenlerin bazı şartları sağlaması gerekiyor. KOSGEB başvuru şartları ise şunlar;

  • En az 2 yıllık ön lisans mezunu olmak veya teknik meslek lisesi mezunu olmak.

  • Başvurudan önceki aylarda Mikro ayrıca Küçük İşletmeler de ( MKİ) çalışmamış olmak.

  • Yabancı uyruklu personel çalıştırmamak.

  • 1981 doğumlu sonrası olmak.

  • Başvurudan önceki aylardan itibaren son 3 yıl içinde toplam SGK 4A prim günü sayısının 180 günü geçmemesi olması gereklidir.

KOSGEB Ödemeleri Ne Kadar?

KOSGEB, işletme sahibinin personellerine mesleklerini aktarabilmesi için 150 bin lira, makine ayrıca diğer teçhizat maliyetleri içinde en fazla 50 bin lira destek imkanı sunacak. Ancak bu destekten yararlanabilmek için alınacak makinelerin en fazla 3 yaşında olması gerekecek. Eğer yerli malı makine alınırsa %15 oranında ilaayrıca destek uygulanacak.

Tanıtım ayrıca pazarlama için ise web tasarımı, reklam, tanıtım içinde 45 bin liraya kadar destek verilecek. Şartları sağlayanlara toplamda geri ödemesiz 250 bin lira destek paketi uygulanacak.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.