Aradığınız İşi Bulmanızda Size Yardımcı Olacak 5 İş İlanları Sitesi

06.02.2021
Aradığınız İşi Bulmanızda Size Yardımcı Olacak 5 İş İlanları Sitesi

Eskiden iş aradığımız da gazete ilanlarına ya da mağazaların camlarına asılmış “Eleman Aranıyor “yazısını gözlerimiz arardı. Zamanla teknolojinin hayatımıza girmesi ile   birlikte hepimizin iş arama şeklide değişiklik göstermeye başladı. Artık iş aramak için internetten istediğimiz niteliklerde işe başvuru yapabiliriz. Hem uzman olduğumuz işi hem de işyeri konumuna göre istediğimiz ilana başvuru yaparız. İş arama sürecinde kullanabileceğimiz sitelerin listesine bir bakalım.

1. Kariyer Net

Kariyer Net iş ilanları sitesinde kendi özgeçmişinizi oluşturduktan sonra ya da kaydolmadan filtrelerden aradığınız niteliklerde iş ilanını bulup başvurabilirsiniz. Bunun yanında aradığınız pozisyonun hangi eğitim düzeyinde kaç kişi aldığını, maaş aralığını, başvuru sayılarını ve mesleğinizin gerektirdiği becerileri size ayrıntılı bir şekilde açıklamıştır. Kariyer net sitesinde sadece iş aramakla kalmayıp kişisel gelişim kurslarına da katılabilirsiniz. Birçok kullanım alanı bulunan siteye bakmadan iş aramaya başlamayın derim.

2. Eleman Online

İş ararken çok karışık sayfa içeriğine sahip sitelerde zorlanıyorum diyorsanız Eleman online iş ilanları sitesi anlaşılır ve sade içeriğiyle kullanımınıza daha uygundur. Aradığınızı bulmada yardımcı olacak filtreleriyle iş ilanlarına hızlıca ulaşabilirsiniz. Siteye üye olup ilanlara başvurabilirsiniz ya da sadece ilanlara göz gezdirip geri çıkabilirsiniz.

3. CV Yolla

Tek tek ilanlara bakmadan bütün firmalara ya da istediğiniz firmaya eklediğiniz özgeçmişinizi yollayabileceğiniz sade ve anlaşılır bir içeriğe sahiptir. İş arama süreciniz de size rehberlik etme özelliği de sunan bir iş bulma sitesidir.

4. CV Benim

Üye olup kendi özgeçmişinizi oluşturabileceğiniz, çalışma şekli (freelance, dönemsel, tam zamanlı vb.) ve farklı filtreleme özelliklerini barındıran CV Benim sitesinde başka sitelerde görmediğiniz ilanları da görebilirsiniz.

5. Secretcv

Tüm iş ilanlarına ulaşabileceğiniz Secretcv iş ilanları sitesi renkli içeriği ile kendi seçeceğiniz arama kriterlerine sahip. Üye olduktan sonra özgeçmişinizi istediğiniz şekilde oluşturup aradığınız iş ilanına başvuru yapabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.