Antalya’da Korsan Taksiciler İnternet Sitesi Açtı: Sitede 1265 Korsan Taksi Bulunuyor

Taksicilerin ve Taksiciler Odası’nın uzun zamandır çözmeye çalıştığı ‘korsan taksi’ problemine Antalya’da bir yenisi eklendi. Antalya’da korsan taksi sahipleri kendilerine bir internet sitesi açtılar. Antalya’da, Taksiciler Odası’nın en büyük …

Antalya’da Korsan Taksiciler İnternet Sitesi Açtı: Sitede 1265  Korsan Taksi Bulunuyor

Taksicilerin ve Taksiciler Odası’nın uzun zamandır çözmeye çalıştığı ‘korsan taksi’ problemine Antalya’da bir yenisi eklendi. Antalya’da korsan taksi sahipleri kendilerine bir internet sitesi açtılar.

Antalya’da, Taksiciler Odası’nın en büyük şikayetlerinden olan ve çığ gibi büyüyen korsan taksi sorununda herkesi şaşırtan bir gelişme yaşandı.

‘Konforlu, ucuz, güvenilir hizmet’ sloganı ile Antalya’daki korsan taksilere ulaşımı kolaylaştıran bir internet sitesi açıldı.

Sitede bulunan korsan taksiler konum ve ücret bilgisi için arandığında kilometre başı 25 TL yerine 16 TL aldığı bilgisini veriyor. Normal taksi ile Konyaaltı ilçesi Hurma Mahallesi’nden 750 TL iken korsan taksinin ücreti ise 400 TL.

Açılan internet sitesinde Türkçe, İngilizce, Almanca, İtalyanca, Portekizce, Rusça ve İspanyolca olmak üzere 7 dil seçeneği yer alıyor

Sitede 25 korsan taksi bayisi, 12 korsan taksi hizmeti ve 1265 korsan taksi hizmet veriyor.

Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası, 2023’te 622 korsan taksi plakası bildirdi ve bunların 568’ine işlem yapıldı. Bu durum, 20 bin 342 TL para cezası ve araçların 60 gün trafikten men edilmesini içeriyor.

Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Ali Alkan, vatandaşların 1,5 – 2 yıldır mücadele ettikleri korsan taksilerin tercih etmesinin ekonomiye büyük zarar verdiğini söyledi.

Alkan, sayıları her gün artan korsan taksi sorununu çözmek için taksicilerle bir mesaj grubu oluşturduklarını ve gördükleri korsan taksi plakalarını burada paylaştıklarını ifade etti.

Alkan bugüne kadar 622 korsan taksi plakası belirlediklerini ve birçoğunu video ile kayıt aldıklarını da ekledi.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.