Gelecek Partisi’nde İstifa Depremi: Nihal Olçok, Kurucusu Olduğu Gelecek Partisi’nden İstifa Etti

15 Temmuz’daki darbe girişiminde eşi Erol Olçok’u ve oğlu Abdullah Tayyip Olçok’u kaybeden Gelecek Partisi Kurucu Üyesi Nihal Olçok, partiden istifa ettiğini açıkladı. Olçok’un istifası sonrası gözler Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu’na …

Gelecek Partisi’nde İstifa Depremi: Nihal Olçok, Kurucusu Olduğu Gelecek Partisi’nden İstifa Etti

15 Temmuz’daki darbe girişiminde eşi Erol Olçok’u ve oğlu Abdullah Tayyip Olçok’u kaybeden Gelecek Partisi Kurucu Üyesi Nihal Olçok, partiden istifa ettiğini açıkladı. Olçok’un istifası sonrası gözler Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu’na çevrildi. Davutoğlu’nun istifa hakkında sessizliğini koruması dikkat çekti.  

Yaptığı açıklamalarla sıklıkla gündeme gelen Nihal Olçok’tan dikkat çeken bir çıkış geldi.

15 Temmuz’daki darbe girişiminde eski eşi Erol Olçok’u ve oğlu Abdullah Tayyip Olçok’u kaybeden Gelecek Partisi Kurucu Üyesi Nihal Olçok, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada istifa ettiğini duyurdu.

Olçok, paylaşımında “An itibari ile kurucusu olduğum Gelecek Partisi kurucu üyeliğinden istifa ediyorum. Allah selamet versin.” ifadelerine yer verdi. Gelecek Partisi’nin Genel Başkanlığı’nı Ahmet Davutoğlu yapıyor.

Nihal Olçok kimdir?

1978 yılında Üsküp, Makedonya doğumlu olan ve 4 yaşında Türkiye’ye gelen Nihal Olçok İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezundur. Nihal Olçok, 1998’de Erol Olçok ile evlenmiş ve çiftin bu evlilikten (şehit) Abdullah Tayyip, Cahar Şamil ve Emir Dursun adında 3 çocukları olmuştur. Nihal Olçok, 15 Temmuz’daki darbe girişiminde kaybettiği eşi ve oğlu adına ‘Şehitoğlu şehit: 15 Temmuz şehitleri Erol Olçok ve Abdullah Tayyip Olçok’un hikayesi’ adlı kitabı yazmıştır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.