AMP Nedir? Neden Kullanılır? Artıları Nelerdir?

AMP Nedir? Neden Kullanılır? Artıları Nelerdir?

AMP Nedir? Dilimizdeki karşılığı Süratlendirilmiş Mobil Sayfalar, açılımı ise Accelerated Mobile Pages manasına gelir. İnternet sitesinin gereksiz şeylerden temizlenmiş, yalınlaştırılmış versiyonu olarak düşünülebilir. Mobil üyelere daha süratli hizmet vermek maksadıyla geliştirilmiştir.

O halde, amp yazılım nedir sorusunun cevabına gelecek olursak; Google şirketinin süratli ve basit indirilen mobil internet siteleri adına tavsiye ettiği bir sistemdir denilebilir. SEO faaliyetleri bakımından mühim olan sürat, AMP sistemleriyle şimdi daha pratiktir. Şifre mehazları aktif bulunan tüm internet sitelerine herkes tarafından uygulanabilir.

AMP ile sayfalar hızlı bir şekilde yayınlanabilir. Yayın akabinde internette aranan bilgiyi bulmayı sağlayan bilişim kuruluşu veyahut yazılımlarının internet adresini hızlı bir şekilde bulması temin edilmektedir. Google aracılığıyla hazırlanan mobil sayfalar talimatını tetkik ettikten sonra hususileştirilmiş sayfalar meydana getirmek daha basit olacaktır.

Bu biçimde hazırlanan sayfalar Google’ın veri depolayan bir donanım veya yazılım bileşeni içinde muhafaza edilir. AMP ile internet sayfasına uğrayan bireylere daha süratli bir servis sağlanmış olunur. Bu vesileyle mobil kullanıcıların bilgi birikimi çoğalacaktır.

İnternet sitelerinin bu derece süratli genişlemesinin nedeni; Google’ın sunuculara talep iletmemesidir. AMP tasarısı; Bing, Twitter, Pinterest, WordPress, Linkedln benzeri majör markalar aracılığıyla terviç edilerek internet sitesine olan geri dönüş sayısı fazlalaşacaktır. Arama motorlarında ki internet siteleri sıralamasında da payı büyüktür.

AMP Kullanımının Artıları

AMP Nedir? Neden Kullanılır? Artıları Nelerdir?

İnternet sitelerinin daha süratli açılmasına yardımcı olur. Mobilden bağlanan kullanıcılar adına hususi olarak hazırlanan internet siteleri misafirler için daha süratli tecrübe sağlar. Havadis siteleri yönünden AMP kullanmak mecburi olabilir. Havadis siteleri için Google farklı bir bant meydana getirebilir.

Masrafsız ve aktif kaynak şifrelerini ellerinde bulunduran Framework, sahibi olduğu bu teknolojiyi her bireyin faydalanabilmesi adına açık duruma getirmiştir. İnternet sitesine geri dönüş sayılarında yükseliş gözlemlenir. SEO faaliyetler için fazla bir ehemmiyet sunmasa da dijital marketing eksperleri için önem arz eder. İnternet sitesinde yer alıyor olan görüntüler en uygun hale getirilerek görüntü ebadı aranje etmekle uğraşmak zorunda kalınmaz.

Neden AMP Kullanılmalıdır?

AMP Nedir? Neden Kullanılır? Artıları Nelerdir?

Amp yazılım nedir sorusunun en kısa ve öz yanıtı; internet sitelerinin yalınlaştırılmış ve kolaylaştırılmış versiyonu biçiminde verilebilir.

  • Gerek üyeler gerekse internet sitesi ziyaretçileri süratli neticeler elde etmeyi isterler, süratli neticeler için de internet sitelerinde AMP tasarısı kullanılır.
  • İnternet sitelerinde meydana gelebilecek olan anlık aksaklıklar dahi ziyaretçinin internet sayfasından ayrılmasına neden olabilecek bir husustur.
  • Şirket ve markalar için bu hususların yolunu kesmek adına AMP teknolojisinden yararlanılır.
  • AMP teknolojisinden yararlanan internet siteleri incelendiğinde natürel bir büyüme göze çarpar.
  • İnternet sitesi sürati Google için mühim bir sıralama üstünlüğüdür.
  • AMP teknolojisinden faydalanıldığında internet sitesi Google arama sonuç sayfasında (SERP) daha yoğun alaka görecektir.
  • Google; arama motoru neticelerinde AMP teknolojisinin kullanıldığı internet sitelerine imtiyaz tanır.
  • Bu teknolojiyi uygulayan internet sitelerinin arama neticelerinde bir şimşek görülebilir, bu da internet sitesinin AMP teknolojisi kullandığına işaret eder.

En nihayetinde AMP yazılımını kullanan internet sitelerine sağlanan geri dönüş sayısı ciddi manada yükselir.

ETİKETLER: Google, Nedir?
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.