209 Kişinin Tutuklanıp 1 Kişinin Öldürüldüğü Londra’da Düzenlenen Notting Hill Karnavalı İnfiale Neden Oldu!

Her yıl İngiltere’nin başkenti Londra’da düzenlenen dünyaca ünlü Notting Hill Karnavalı’nda bu sene 21 yaşındaki bir genç bıçaklanarak öldürüldü …

209 Kişinin Tutuklanıp 1 Kişinin Öldürüldüğü Londra’da Düzenlenen Notting Hill Karnavalı İnfiale Neden Oldu!

Her yıl İngiltere’nin başkenti Londra’da düzenlenen dünyaca ünlü Notting Hill Karnavalı’nda bu sene 21 yaşındaki bir genç bıçaklanarak öldürüldü. Emniyet güçleri ise 209 kişinin tutuklandığı açıklandı. Detaylar içeriğimizde…?

Kaynak: https://nypost.com/2022/08/30/notting…

Her yıl büyük bir coşkuyla kutlanan ayrıca milyonlarca kişinin katıldığı Londra’nın ünlü Notting Hill Karnavalı’nda 21 yaşındaki bir genç bıçaklanarak öldürüldü.

209 kişi ise 8’i cinsel saldırı, 36’sı uyuşturucu bulundurma, 33’ü silah bulundurma ayrıca 27’si de kamu düzenini bozmaya yönelik davranışlarda bulunma kapsamındaki suçlardan dolayı tutuklandı.

Ve festivalde pek çok uygunsuz görüntü de ortaya çıktı.

Emniyet güçleri bu tutuklanmalar arasında psikoaktif madde bulunduran 10, alkollü araç kullanan 7, hırsızlık ayrıca soygun suçlarından 1 de dahil olmak üzere 35 farklı tutuklama daha yaptığını belirtti.

27 – 29 Ağustos tarihleri arasında düzenlenen festivale ise milyonlarca kişinin katıldığı düşünülüyor.

twitter.com

Koronavirüs nedeniyle 2019 tarihinden bu yana ilk kez düzenlenen festivalde, bu korkunç olayların yaşanması halk arasında bir infiale sebep oldu.

Polis, bıçaklanarak öldürülen 21 yaşındaki gencin yakınlardaki bir hastaneye kaldırıldığını ancak sağlık ekiplerinin tüm çabalarına rağmen kurtarılamadığını söyledi.

Ve 21 yaşındaki Takayo Nembhard’ın oldukça başarılı bir rapçi olduğu ayrıca baba olmaya hazırlandığı belirtildi.

Emniyet Müdürü Alison Heydari ‘sorumluları tespit etmek ayrıca adalete teslim etmek için mümkün olan her türlü soruşturmayı sürdüreceğini’ açıkladı.

Ve Heydari, karnavala katılan ayrıca olaya şahitlik eden veya görüntüsünü çeken kişilerin yetkililere ivedilikle ulaşmasını istedi.

Metropolitan Polis Federasyonu ise 34 polis memurunun saldırıya uğradığını duyurdu.

twitter.com

‘Bu yılki Notting Hill Karnavalı’nda en az 34 Metropolitan polis memurunun saldırıya uğradığını üzülerek bildiriyoruz. Meslektaşlarımızın arkasındayız. Her yıl cesur memurlarımız bu etkinlikte saldırıya uğruyor. Meslektaşlarımız polislik yapmaktan korkuyor. Yine de değişen bir şey yok. #ProtectTheProtectors’

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım…

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.