2022 Destekleme ve Yetiştirme Kursları Ne Zaman Başlıyor? DYK Başvuruları Nereden ve Nasıl Yapılır?

Milli Eğitim Bakanlığı, Destekleme ayrıca Yetiştirme Kursları ( DYK) adı altında öğrencilere ücretsiz eğitimler veriyor. Özel eğitim kurumlarında …

2022 Destekleme ve Yetiştirme Kursları Ne Zaman Başlıyor? DYK Başvuruları Nereden ve Nasıl Yapılır?

Milli Eğitim Bakanlığı, Destekleme ayrıca Yetiştirme Kursları ( DYK) adı altında öğrencilere ücretsiz eğitimler veriyor. Özel eğitim kurumlarında ya da devlet okullarında okuyan öğrenciler, istekleri doğrultusunda bu kurslardan yararlanabiliyorlar. Dersler ise müfredata göre işleniyor. Peki Destekleme ayrıca Yetiştirme Kursları ( DYK) ne vakit başlıyor? DYK başvuruları nereden ayrıca nasıl yapılır? İşte DYK hakkında merak edilenlerin hepsi.

Destekleme ayrıca Yetiştirme Kursları (DYK) Nedir?

Destekleme ayrıca Yetiştirme Kursları, devlet ya da özel eğitim kurumlarında örgün bir şekilde eğitim gören ayrıca ortaöğretimi bitiren öğrencilere ücretsiz olarak verilen eğitimlerdir. Farklı alanlarda açılan bu kurslar, örgün eğitim müfredatına uygun olarak veriliyor.

Ölçme ayrıca Değerlendirme Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün resmi internet sitesinde kurslarla ilgili örnek ders planları yayınlanıyor ayrıca o planlara göre dersler işleniyor. Kurslar ise fiziki kapasiteyi kaldırabilecek çeşitli devlet okullarına, özel okullara ayrıca ilçelerde bulunan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerine göre açılıyor.

Destekleme ayrıca Yetiştirme Kurslarına Nasıl, Nereden Başvuru Yapılır?

DYK başvuruları 27 Ağustos ile 2 Eylül tarihleri arasında yapılacak. Devlet ya da özel okullarda okuyan öğrenciler, E- Kurs üzerinden öğrenci bilgilerini girerek başvuru da bulunabilecekler. Aynı zamanda E- devlet üzerinden de başvuru alınabilecek.

DYK Başvurusu İçin Tıklayınız…

Destekleme ayrıca Yetiştirme Kursları Ne Vakit Başlıyor?

Milli Eğitim Bakanlığı, DYK başvurularının ardından 3 Eylül ayrıca 4 Eylül tarihleri arasında kurslar için sınıflar oluşturacak. Kurslar ise 5 Eylül Pazartesi yılında başlayıp 9 Haziran Cumartesi günü son bulacak.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.