15 Yaşındaki Kız Çocuğuyla Nişanlanıp, Hamile Bıraktı! ‘Evleneceğim’ Dedi, Dava Düştü

Düzce’de sosyal medyadan tanıştığı 15 yaşındaki E.K.’yle aile arasında nişanlandıktan sonra hamile bırakan 18 yaşındaki Y.B. hakkında ‘Çocuğun kaçırılması ve alıkonulması’, ‘Çocuğun nitelikli cinsel istismarı’ suçlamalarıyla dava açıldı. Mahkeme, Y.B …

15 Yaşındaki Kız Çocuğuyla Nişanlanıp, Hamile Bıraktı! ‘Evleneceğim’ Dedi, Dava Düştü

Düzce’de sosyal medyadan tanıştığı 15 yaşındaki E.K.’yle aile arasında nişanlandıktan sonra hamile bırakan 18 yaşındaki Y.B. hakkında ‘Çocuğun kaçırılması ve alıkonulması’, ‘Çocuğun nitelikli cinsel istismarı’ suçlamalarıyla dava açıldı.

Mahkeme, Y.B.’yi evleneceğini söylemesi ve ailenin de şikayetçi olmaması üzerine serbest bıraktı.

Düzce’nin Akçakoca ilçesinde yaşayan E.K. ile Y.B. geçtiğimiz yılın temmuz ayında sosyal medyadan tanışarak sevgili oldu. E.K’nin babasına 30 bin lira başlık parası veren Y.B. aile arasında nişan yaparak birlikte yaşamaya başladı.

Yapılan nişanın ardından E.K.’nin babasının dilendirmek istemesi üzerine tartışma çıktı. E.K. ile Y.B. evi terk edip Bolu’ya kaçarak metruk bir evde kalmaya başladı

Y.B.’nin ailesine haber vermesi üzerine, aile üyeleri ikisini de alarak çocuk şubeye götürdü.  Y.B’nin hakkında ‘Çocuğun kaçırılması ve alıkonulması’, ‘Çocuğun nitelikli cinsel istismarı’ suçlamasıyla dava açıldı.

Bolu 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde 7 aydır tutuksuz yargılanan dava hakkında hazırlanan iddianamede de ikilinin verdiği ifadelerinde kendi istekleri ile birlikte olduklarını belirtti.

Dilenmediğim, içki parası getirmediğim için babam beni sürekli dövüyordu’

E.K iddianamede yer alan ifadesinde ‘Babaannem ile birlikte kalıyorum. İki yıl önce okulu bıraktım ve dileniyorum. Y.B. ile 10 Temmuz 2022’de sosyal medya üzerinden tanıştık sevgili olduk. Aramızda dini nikah yok resmi nikahımızda yok. Düğün gibi bir şey yaptık. Yemekli eğlence yaptık. Evlenmek için Y.B. babama 30 bin TL başlık parası verecekti. Evlendikten sonra Y.B. bizimle birlikte yaşamaya başladı. Biz Akçakoca’da yaşıyoruz. Y.B. ile evlendikten sonra farklı odalarda kalmaya başladık. Düğünden bir ay sonra ikizim kalmak için babaanneme gitmişti. O gün Y.B. ile birlikte aynı odada kaldık. İkimizin rızası ile cinsel birliktelik yaşadık. Nisan’ın ortaları olabilir. Cinsel ilişki benim isteğimle oldu. Babam ben dilenmek istemediğim, içki parası getirmediğim için beni dövdü. Bunun üzerine Y.B. ile kaçıp Bolu’ya geldik. Bolu’da boş bir ev bulduk. Evin kapısı açık camları kırık metruk bir evdi. Burada da kendi isteğimle cinsel ilişki yaşadık. Paramız bitince Y.B.nin ailesini aradık onlarda bizi hemen polise getirdi. Ailemle kalmak istemiyorum yurda gitmek istiyorum. Dilenmediğim için babam beni sürekli dövmektedir. Hatta dilenmeye gitmiyorum diye benim saçlarımı kesti’ dedi.

‘E.K. ile cinsel birliktelik yaşadık ve annesinin haberi vardı’

Tutuksuz yargılanan Y.B. ise iddianamede, “Bu yıl Mart ayı içerisinde ailem ile birlikte E.K.’yı ailesinden istedik. Ailesi de evlenmemizi uygun gördü. İsteme olayından sonra E.K’nın Akçakoca’daki evinde yaşamaya başladım. E.K. ile cinsel birliktelik yaşadık ve annesinin haberi vardı. E.K.’nın babası kızını dilendiriyordu bu yüzden onunla kavga ettim. Birkaç gün sonra Bolu’ya giderek metruk evde kalmaya başladık. Ben kızın 16 yaşında olduğunu biliyordum” dedi.

Bolu 1’inci Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada tutuksuz sanık Y.B. ile 8 aylık hamile olan E.K. ile ailesi ve avukatları hazır bulundu. Y.B.. mahkemede E.K. ile evleneceğini söyleyerek beraatını istedi. Genç kızın ailesi de Y.B.’den şikayetçi olmadı. Mahkeme, Y.B.’nin genç kızla evleneceğini beyan etmesi ve hakkında şikayet olmaması nedeniyle davanın düşmesine karar verdi.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.