10 Bin TL Sermaye İle Yapılacak İş Fikirleri 2022

10 Bin TL Sermaye İle Yapılacak İş Fikirleri 2022

Bir iş kurma kararı aldığınızda aklınıza il gelen şey sermayenizdir, devamında ise o sermaye ile neler yapılabileceği olur. Yeni bir işe yatırım yapmak istiyorsanız iş fikirleri en önemli odak noktanız olmalı, bunun nedeni güçlü bir işin temelini iyi bir fikirle atabilirsiniz. 10 bin TL sermaye ile ne yapabilirim? Sorusunu kendinize soruyorsanız hiç şüphesiz ki önünüzde yüzlerce seçenek olduğunu bilmelisiniz.

Bu içeriğimizde 10 bin TL ile yapılacak işler listesi derledik, listemizde toplamda 10 tane çeşit çeşit para kazanma fikirleri var. İsterseniz bunları kullanabilir, isterseniz de bunları değiştirerek veya geliştirerek yeni bir iş modeli oluşturabilirsiniz. Böylelikle kendi iş fikrinizi kendiniz bulmuş olursunuz ve pazarda daha büyük bir kazanca sahip olabilirsiniz.

1. Borsada Yatırım Yapmak

10 bin TL ile ne yapılır fikrini değerlendirilmeye başlandığında günümüzde yapılacak en makul değerlendirmelerden bir tanesi borsa üzerinde hisse senedi alım satımı vasıtasıyla kar elde edilebilecek yatırımlar yapmaktır. Bu yatırımların minimum veya maksimum gibi limitleri olmadığından 10 bin TL’nin altına da bu iş fikrini gerçekleştirebilirsiniz.

2. Fotoğrafçılık Yapmak

Özellikle günümüzde spesifik alanlarda fotoğraf çeken kişilerin kayda değer kazanımlar elde ettiklerini bilmekteyiz. 10 bin TL ile ne is yapılır 2022 sorusuna özellikle ekipmana yapılacak yatırımlar ile yat üzerinde yapılan düğünlerin çekimleri, doğum süreci için yaptırılmak istenen fotoğraf çekimleri gibi insanların en özel anlarında onların yanında olarak para kazanmak örnek verilebilir. Tabi bunun için öncesinde bir eğitim alınması şart.

3. Ekspress Kargo Acentesi Açmak

Son dönemlerin belki de en popüler iş fikri olma yolunda ilerlediğini düşünülmekte olan, bazı tanınmış e-ticaret şirketlerinin kendi dağıtımlarını yetiştiremediği ve bunun için dışarıdan anlaşmalarla takviye aldıkları bilinmektedir. Bu alana yatırım yapmak karlı olacaktır.

4. Cerrahi Maske Satışı Yapmak

10 bin TL ile nasıl yatırım yapılır 2022 sorusu ile insanlık için bir trajedi haline gelmiş COVİD-19 virüsü bazılarımız içinde mevcuttaki yaşamını değiştirecek kadar karlı bir iş yaratma fırsatı sunmuş olabilir. Aslında bu bakış ile sadece cerrahi maske değil diğer cerrahi ürünlerin üretimi ya da satışının aracılığı yapılabilir.

5. Drone İle Reklamcılık

Günümüzün gelişen ve robotlaşan teknolojisinde bir drone edinerek ve kendimizi drone kullanma konusunda geliştirerek aslında hali hazırda gayrimenkul, otel, parti vb. organizasyon şirketleri için reklam çekimleri yapılabilir. 10 bin TL sermaye ile yapılabilecek en rahat iş fikirlerinden biriside budur.

6. Gübre Üretmek

Son dönemin yapılabilecek yenilikçi işlerinden birisi de solucan gübresi üretmektir. Küçük maliyetlerle başlayıp büyük bir iş fikri haline gelebilecek popüler iş fikirleri arasındadır. 10 Bin TL’lik bir sermaye ile solucan gübresi yetiştirme iş fikri oldukça rahat biçimce yapılabilir ve eğer müşteri kitlesi oluşturabilirseniz farklı sektörlere de hızlı bir biçimde açılabilirsiniz.

7. Mantar Üreticisi Olmak

Marketlerde satın aldığımız kültür mantarları, mantar sevdalıları için hiç bir zaman ucuz fiyatlı olmamıştır. Mantar yetiştiriciliği işine girmek isteyen yatırımcılar için bir tesis kurmadan ev veya iş yerinizin müsait bir alanında bile bu iş fikrine başlayabileceğiniz yatırım maliyeti çok düşük kar oranı bir o kadar yüksek bir iş fikri olabilir.

8. Petshop Kurmak

Buradaki mantık hayvan dostlarımızı almak satmak üzerine değil de daha çok onların tüketeceği gıdaları ve kullanabilecekleri aksesuarların satışını yapmak olmalıdır. Bu sektör dışarıdan her ne kadar çok kazandırmayacak gibi gözükse bile aslında kar marjı oldukça fazla olan bir sektördür.

9. E-Ticaret Yapmak

10 bin TL ile ne yapılır sorusu sizde hala bir tatmin yaratmadıysa belki de araştırıp seçeceğiniz bir alanda ürünleri satın alıp İnternet üzerinden aracı firmalar vasıtasıyla satışlarını gerçekleştirmek hayatınızı değiştirebilir. 10.000 TL’den çok daha az bir sermaye ile de bu işi yapabileceğinizi belirmek isteriz.

10. Seyyar Araç Yıkama

Bilindiği üzere ülkemiz de oto yıkama işlemleri için belirli tesisler açılıp, araç sahiplerinin bu tesislere gelerek oto yıkama hizmeti alması beklenmektedir. Ancak tam tersi bir uygulama daha düşük bütçe ve yüksek karlılıkla yapılarak yani aracın lokasyonuna hizmeti götürülerek hem müşteri memnuniyeti arttırılır hem de maliyet düşerken kar marjı attırılabilir bir iş fikri olarak düşünülebilir.

Bu içeriğimizde 10 bin TL ile yapılacak iş fikirleri listesi hazırladık ve bu içeriğin de sonuna gelmiş bulunmaktayır. Daha fazla iş fikirleri listesi arıyorsanız yandaki bağlantıya tıklayarak iş ve finans kategorimizi ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca, sizin farklı iş fikirleriniz varsa bizlerle yorumlar kısmından paylaşmaya çekinmeyin.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar: SMM Panel - Canlı maç izle - Taraftarium24 - Justin tv izle - takipçi satın al - antalya haber - cialis - sosyalhane.com - hosting