Zeydan Karalar’dan ‘Operasyon’ Açıklaması! ‘Hücre Evine Gelir Gibi TOMA ile Gelinmesi Şık Olmadı’

Adana Büyükşehir Belediyesi’ne yapılan ‘rüşvet’ ve ‘ihaleye fesat karıştırma’ operasyonuna ilişkin açıklama yapan başkan Zeydan Karalar, ‘Bizim belediyelerimizde kanuna aykırı asla bir şey olmaz’ dedi. Polisin belediyeye geliş şeklini eleştiren …

Zeydan Karalar’dan ‘Operasyon’ Açıklaması! ‘Hücre Evine Gelir Gibi TOMA ile Gelinmesi Şık Olmadı’

Adana Büyükşehir Belediyesi’ne yapılan ‘rüşvet’ ve ‘ihaleye fesat karıştırma’ operasyonuna ilişkin açıklama yapan başkan Zeydan Karalar, ‘Bizim belediyelerimizde kanuna aykırı asla bir şey olmaz’ dedi. Polisin belediyeye geliş şeklini eleştiren Karalar, ‘Bir hücre evine gelir gibi TOMA ile gelmek şık olmamıştır’ ifadelerini kullandı. 

Adana Büyükşehir Belediyesi’ne sabah saatlerinde düzenlenen operasyonlarda aralarında Büyükşehir Belediyesi Başkanı’nın danışmanlarından birinin de olduğu 10 kişi gözaltına alındı.

CHP Genel Başkan Yardımcıları Burhanettin Bulut, Erhan Adem ve CHP Adana Milletvekilleri; Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ile Adana Büyükşehir Belediyesi önünde açıklama yaptı.

Polisin talimatları yerine getirdiğini söyleyen Zeydan Karalar, ‘Kadın arkadaşımızın odasına aramaya TOMA ile gelmek şık olmamıştır’ diyerek sitemde bulundu.

Karalar’ın açıklamasının tamamı şu şekilde: 

‘Devletin polisi de bizim polisimiz onlar aldıkları talimatı yerine getirmeye çalışıyor. Biz de bu önemli görevi layıkıyla milletin parasını koruyarak yapmaya çalışıyoruz. Bizim belediye başkanlarımızı itibarsızlaştırmaya kimsenin gücü yetmez. Biz görevimizi halka layık olacak, Atatürk’e layık olmanın bilincinde yapıyoruz. Bizim belediyelerimizde kanuna aykırı asla bir şey olmaz. Kamuya zarar olmaz. Biz birilerine para kazandırmak için buraya gelmedik. Emniyet, savcılık bizden ne istemişse eksiksiz vermişiz, vermeye devam edeceğiz. Çekineceğimiz bir şey yoktur, asla da olmayacaktır. 10 yıldır başkanım ne benim ne elemanlarımın karıştığı bir olay olmamıştır. Kadın arkadaşımızın odasını aramaya bir hücre evine gelir gibi TOMA ile gelmek şık olmamıştır. ‘

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.