Sponsorlu

 

Teknoloji Haberleri 

Yüzyılın En Sıcak Günü: Sivas’ta En Sıcak 3 Eylül Kayıtlara Geçti

Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre Sivas’ta bugün son asrın en sıcak 3 Eylül’ü kayıtlara geçti. Sokaklar boş kaldı Meteoroloji …

Yüzyılın En Sıcak Günü: Sivas’ta En Sıcak 3 Eylül Kayıtlara Geçti

Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre Sivas’ta bugün son asrın en sıcak 3 Eylül’ü kayıtlara geçti.

Sokaklar boş kaldı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafınca yaklaşık bir asırdır tutulan kayıtlara göre bu güne kadar Sivas’ta 3 Eylül tarihlerinde ölçülen en uç sıcaklık 34.5 derece olmuştu. Sivas’ta bugün ise termometreler 37 dereceyi gösterdi. Meterolojik kayıtlara göre de hava sıcaklığı 37 derece olarak ölçüldü. Yüzde 35’i bulan nemle birlikte hissedilir sıcaklık 40 derecenin üzerinde oldu. 37 derece ile Sivas son asrın en sıcak 3 Eylülünü yaşamış oldu.

Kavurucu sıcakların yaşandığı Sivas’ta sokaklar adeta boş kaldı. Sokağa çıkanlar ise serinlemek için farklı yöntemlere başvurdu. Kızgın betonu sulayarak ortam ısısını düşürmek isteyenler, dondurma ile rahatlamaya çalışanlar ayrıca hortumla kafasını yıkayanlar objektiflere yansıdı. 

Sıcaktan bulananlar havanın çok sıcak olduğunu belirterek Sivas’ta etkili olan nem ayrıca Sonbaharın ilk günlerinde yaşanan sıcakların normal olmadığı söylediler.

Hava sıcaklıklarında sert düşüş bekleniyor

Sivas’ta hava sıcaklıkları mevsim normallerinin 5 derece üzerinde seyrederken Pazartesi gününden itibaren kent genelinde sıcaklıkların mevsim normallerinin 7 derece altında olması bekleniyor. Tahminlere göre en düşük sıcaklık 15, en yüksek sıcaklık ise 23 derece olacak.

Sıcaktan kavrulan Sivas’tan manzaralar

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.