Yurt Dışına Kaçan Ehliyetsiz Sürücünün Annesinden Açıklama: ‘Çok Korktum, Yurt Dışına Çıkarmak İstedim’

İstanbul Kemerburgaz’da 16 yaşındaki ehliyetsiz sürücü T.C.’nin 5 kişilik ATV araçlarından oluşan gruba çarpmış, Oğuz Murat Acı’nın ölümüne sebep olmuştu. Kaza sonrası annesiyle yurt dışına kaçan T.C.’nin annesi Eylem Tok’tan yeni bir açıklama geldi …

Yurt Dışına Kaçan Ehliyetsiz Sürücünün Annesinden Açıklama: ‘Çok Korktum, Yurt Dışına Çıkarmak İstedim’

İstanbul Kemerburgaz’da 16 yaşındaki ehliyetsiz sürücü T.C.’nin 5 kişilik ATV araçlarından oluşan gruba çarpmış, Oğuz Murat Acı’nın ölümüne sebep olmuştu. Kaza sonrası annesiyle yurt dışına kaçan T.C.’nin annesi Eylem Tok’tan yeni bir açıklama geldi. 

Oğlunun darp edilmesinden korktuğunu söyleyen Tok, ‘Ne olduğunu anlayana kadar yırt dışına çıkmak istedim’ dedi.

Kemerburgaz’da bulunan Belgrad Ormanları yolunda 1 Mart akşamı yaşanan kazada, 16 yaşındaki ehliyetsiz sürücü T.C., ATV araçlarıyla emniyet şeridinde duran 5 kişiye annesinin lüks aracıyla çarptı.

Kazada bir çocuk babası Oğuz Murat Acı hayatını kaybetti, 4 kişi de yaralandı. Kazayı yapan 16 yaşındaki ehliyetsiz sürücünün yazar Eylem Tok ve doktor Bülent Cihantimur’un oğlu olduğu öğrenilirken, anne Tok ve T.C.’nin Mısır’a kaçtığı öğrenilmişti.

Kaza sonrası oğlunu yurt dışına kaçıran Eylem Tok, kamuoyunda yer alan haberlerde yer alan bazı bilgilerin yanlış olduğunu vurguladı. Tok, oğlunun olay yerinden kaçtığı yönündeki iddiaları ve cep telefonlarını topladığı yönündeki bilgilerin yanlış olduğunu söyledi.

16 yaşındaki oğlunun habersizce arabayı aldığını belirten Eylem Tok, darp edilebileceği ihtimalinden korktuğu için yurt dışına kaçtıklarını söyledi.

Tok’un açıklamalarının tamamı şu şekilde:

‘Öncelikle yaşanan tüm bu olaylar nedeniyle ne kadar üzgün olduğumu, ne kadar korktuğumu ve paniklediğimi belirtmek istiyorum. Kazadan bahsetmek benden ve ailemden önce, kazazedeler ve ailelerini daha çok üzecektir ve yıpratacaktır. Ancak oğlumun bizden habersizce o gün arabam ile dışarıya çıkmasının tüm sorumlusu benim, bunu kabul da ediyorum. Ben bir anne olarak bu durumun yaşanmaması adına gereken tüm tedbirleri almalıydım. Ancak ne yazık ki yazılanların hepsi doğru değil, oğlum olaydan sonra kaçmadı, aksine olay yerine yardıma gelen insanlarla birlikte o da yardım etti ki ambulans ve ekipler de çağrılmıştı, ancak ben sonrasında çok korktum. Yalan söyleyemem, bir anne olarak oğlum darp edilir mi, başına bir şey gelir mi diye ne olduğunu anlayana kadar yurt dışına çıkarmak istedim ve yurt dışına çıktıktan sonra boşanmış olduğum, oğlum Timur’un babası Bülent ile tüm yaralıların, kazazedelerin ilgilenilmesi için konuştuk. Biz yurt dışına çıkarken bir mağdurun öldüğünü dahi bilmiyorduk ki bunu öğrenince, evet ne yaparsak yapalım bu acı tarif edilemez ve dindirilemez ama hemen aile ile iletişime geçmeye çalıştık. Timur ise olayın olduğu andan itibaren her gün ‘Lütfen Türkiye’ye dönelim ve ben cezam ne ise onu çekeyim, ben bir aileyi dağıttım.’ diye ağlıyor. Hiçbir zaman burada kalmak, bu suçlamalardan kaçmak gibi bir düşüncesi olmadı onun. Ama annelik iç güdüsü, lütfen beni de anlayın. Ben olay yerinde insanların telefonlarını da toplamadım, bunlar doğru değil. Çok çok üzgünüm. Oradaki tüm çocuklar bizim de çocuklarımız, kazada ölen kardeşimizin ailesi bizim de ailemiz. Biz dönüp doğru olanı yapacağız ve adalete teslim olacağız. Hem kendim adına hem de oğlum adına tüm kamuoyundan içtenlikle özür diliyorum.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.