YouTube’dan Takip Edebileceğiniz 10 Karavanla Kamp Kanalı

YouTube’dan Takip Edebileceğiniz 10 Karavanla Kamp Kanalı

Hepimizin hayalinde karavanla yollara düşmek, doğayı hissetmek vardır. Kimimiz bunu şehir yaşamından uzaklaşmak için kimimizse farklı yerler keşfetmek için ister. Hemen yanında konaklayamayacağımız manzaraların önüne karavanımızı park etme fikri bizi heyecanlandırır. Peki bu heyecanı yaşayanlar var mı? Karavan fikrini nasıl edindiler, nasıl başladılar? Tüm bunları takip edebileceğiniz 10 YouTube kanalını bu yazıda bulacaksınız.

1. Mücbir Seyyah

Bir kadın ve bir köpeğin karavanla çıktığı yolculuklara tanık ettiğiniz bu YouTube kanalında aynı zamanda farklı karavanları da keşfediyorsunuz. Yolculuğu esnasında gittiği yerleri tanıtan ve karşılaştığı karavanları anlatan Sıla Yakamoz minibüsten çevirdiği karavanla hayallerini gerçekleştiriyor.

2. Hello People

Birçok macerayı ve birçok güzel manzarayı birlikte paylaşacağınız bu kanalda çiftin samimi açıklamaları da gözden kaçmıyor. Bütün karavan yapma süreçlerini kaydeden çift şimdi de aylık gelir ve giderlerini anlatıyor. Bu bilgilere özellikle karavanla gezmek isteyenler için çok dikkat edilmesi gerekiyor.

3. Yolcuların Dikkatine

Yine başka bir çiftimizin maceralarını izleyeceğimiz bu kanalda gerek karavan yapımına gerekse YouTube’a içerik yüklemeye dair birçok bilgiye ulaşabilirsiniz. Kışın gelmesiyle maliyetlerin de artması kaçınılmaz. Peki karavan için bu nasıldır? Tüm bunları samimiyetleriyle açıklayan çift, droneları ile de eşsiz manzaralar çekiyorlar.

4. Trail Of Us

Karavan içerikleri üreten bir başka çiftimiz ise Traif Of Us kanalı ile videolarını paylaşıyor. Bu videoların içeriği diğer kanallardaki gibi karavan yapımı ve karavanla yaşadıkları maceraları içeriyor. Karavanla Avrupa turuna çıkan çift bu konuda düşüncesi olanlar için faydalı bilgiler sunuyor.

5. Seyyarhane

Yaklaşık on bir video serisi ile karavan yapımının tüm aşamalarını kaydeden çift, şimdilerde yolcuklarını, rotalarını paylaşıyor. Yaşadıkları karavanla ilgili sorunları ve bu sorunlarla nasıl başa çıktıklarını anlatıp karavan fikri olanlara öngörü kazandırıyor.

6. Oralarnereler

Karavan için 41 bin TL değerinde otobüs olan çift  bu YouTube kanalında otobüsü karavana dönüştürme süreçlerini anlatıyor. Henüz yolcuklara başlamadılar ama bu süreçleri canlı canlı takip etmek adına güzel içerikler üretiyorlar.

7. The Big tiny Project

İngiltere’de karavan hayatına geçmeyi düşünen çift pandeminin de etkisiyle birlikte bu düşüncelerini gerçekleştirirler. Karavan hayatına, karavanda çalışmaya dair birçok içeriğe bu YouTube kanalında ulaşabilirsiniz.

8. Bir Hayalin Peşinde

Yürüyen evimiz diye tarif ettiği karavanı ile yeni maceralara atılacak olan Deniz Pehlivan, eşiyle birlikte bu sürecini anlatıyor. Detaylarını, avantajlarını anlatan çift, yol maceraları için hazırlanıyor.

9. ROTASIZLAR

Kendisini rotasız bir gezgin olarak tanımlayan Baran, Amerikan okul otobüsünü karavan hâline getirme macerasını Rotasızlar YouTube kanalında anlatıyor. Hayalini gerçekleştiren Baran, 5-6 ay boyunca yapımı süren karavanıyla yeni maceralar peşinde!

10. Biz Yine Duramadık

Farklı karavanlar deneyimleyen çift, karavanla çıktıkları macerayı anlatıyor. Özellikle çocukla birlikte karavanla yolculuk yapmak adına bu deneyimleri merak edebilirsiniz.

Karavanla maceraya çıkmak önemli bir karar. Bu kararı almak için birçok video izlemek ve araştırma yapmak gerekebilir. Bu YouTube kanallarını izleyerek gelecekteki karavan hayalinize dair bilgi edinebilirsiniz. Hayalinizi gerçekleştirmeniz dileğiyle!

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar: takipçi satın al