Yılmaz Özdil’in 2.500 TL Değerindeki Kitabına Twitter’dan Gelen Tepkiler

Yılmaz Özdil’in 2.500 TL Değerindeki Kitabına Twitter’dan Gelen Tepkiler

Bildiğiniz üzere kısa bir süre önce Yılmaz Özdil’in Mustafa Kemal adında kitabı yayımlanmıştı. Kitaba, insanların gösterdiği yoğun ilgi neticesinde Yılmaz Özdil özel baskı 1881 adet kitap daha çıkardı. Bu kitabın insanlar tarafından eleştirilen kısmı ise fiyatıydı, Mustafa Kemal kitabının özel baskısı (1881 tane) fiyatı tam olarak 2.500 Türk Lirası. Tabi insanların bilgilenmesi açısından, yani topluma hizmet ettiğini iddia eden bir insanın 2.500 TL’ye kitap satması pek akıl işi değilmiş gibi geliyor.

İnsanların bu konuda yaptığı yorumlar ise söz gelimi, Yılmaz Özdil’in Atatürk istismarı yaptığı düşüncesindeler. Ayrıca, kitabın yayın evi tarafından kutsallaştırılması da oldukça tepki gören bir diğer unsur. Kitap evinin bir ubesinde kitap’ın 1 örneği olarak cam fanus içinde alamayanlara (yaklaşık 82 milyondan fazla insan için) sergileniyor.

Bir diğer konu, bu kitaptan sağlanan kazancın ne olacağı. 5 milyon TL’ye yakın bir miktar para yapıyor kitapların getirisi. Yılmaz Özdil’im nu konudaki düşüncelerini daha önceden biliyoruz köylere okullar vs. yaptırılacağını iddia ediyor. Tabi bilemeyiz gerçekten yapılır mı? Yapılmaz mı? Biz konumuzun asıl içeriğine geri dönelim. Twitter kullanıcılarının Yılmaz Özdil’in 2.500 TL değerindeki kitabına yapmış olduğu yorumlar, eleştiriler listemize…

#1

#2

#3

#4

#5

#6

#7

#8

#9

#10

YAZAR BİLGİSİ
Serhat Turan
Cesaretin içinde deha, güç ve mucize vardır.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.