Yıllardır Popülerliğini Kaybetmemiş Dünyanın En Ünlü 11 Film Müziği

Yıllardır Popülerliğini Kaybetmemiş Dünyanın En Ünlü 11 Film Müziği

Birçok film, müzikleriyle de ön plana çıkmaktadır. Böylece filmler müzikleriyle bütünleşerek zihnimizde kalıcı hâle gelir. Bazen filmi hatırlamasak bile müzikle birlikte sahneler zihnimizde canlanır. Bu unutulmaz müzikler kimi zaman filme özel hazırlanır. Filmin temasıyla bütünleşmesi amaçlanır. Kimi filmler için ise var olan müziklere filmde yer verilir. Bu yazıda dünyaca ünlü film müziklerini tanıyacaksınız.

1. Happy

Şarkıcı Pharrell Williams’ın muhteşem enerjisiyle söylediği bu şarkı Despicable Me 2 (Çılgın Hırsız 2) filminde kullanılmıştır. Çocuk – komedi filmi olan bu film şarkıyla bütünleşmektedir.

2. When You Wish Upon a Star

1940 yılında Pinokyo filminde çalan bu müzik Cliff Edwards tarafından söylenmektedir. Walt Disney yapımı Pinokyo filminde Tom Hanks, Dick Jones ve Christian Rub oyuncular arasındadır. When You Wish Upon a Star müziği filmi hatırlamak noktasında oldukça etkili olmuştur.

3. My Heart Will Go On

1997 yılında Titanic filmiyle bütünleşmiş olan bu müzik Céline Dion tarafından söylenmektedir. Filmde Leonardo DiCaprio ve Kate Winslet oyuncular arasındadır. Romantik bir aşk hikâyesini konu alan film James Cameron tarafından yönetilmiştir.

4. High Hopes

Bir adam ve çocuğun seslendirdiği bu şarkı 1959 yılında A Hole In The Head filminde geçmektedir. Filme damgasını vuran şarkı bir çocuk şarkısı olarak da bilinir. “High Hopes” en iyi orijinal şarkı dalında Oscar ödülü kazanmıştır.

5. Can’t Help Falling In Love

1961 yılında yayımlanan Blue Hawaii filminde ilk olarak duyulan bu şarkı hâlâ etkisini yitirmemiştir. Elvis Presley’in muhteşem sesi ile söylediği bu şarkı Blue Hawaii filmi için sette yazılmıştır. Filmdeki sahnede bir müzik kutusunun açılmasıyla başlayan şarkı herkes tarafından oldukça beğenilmiştir.

6. We Have All The Time In The World

https://www.youtube.com/watch?v=YptQFiintYQ

1969 yılında On Her Majesty’s Secret Service filmde çalınan bu şarkı dünyaca ünlü Louis Armstrong tarafından söylenmektedir. Bestecisi John Barry. Barry bu şarkıyı Armstrong’a söylemesi için özel teklif etmiştir.

7. Rawhide

1980 yılında The Blues Brothers filmi için söylenen bu şarkıyı Rawhide şarkısı filmle birlikte popüler hâle gelmiştir. Grup farklı programlarda da bu şarkıyı seslendirmiştir.

8. (Everything I Do) I Do It For You

https://www.youtube.com/watch?v=MYAz2xPieBo

1991 yılında Robin Hood: Prince Of Thieves filminde geçen bu şarkı öncesinde de İngiltere’de bir dönem çok dinlenilen bir şarkıdır. Bryan Adams tarafından söylenmektedir.

9. Hakuna Matata

Bir Disney filmi olan The Lion King 1994 yılında yayımlanmıştır. Melodisi Elton John tarafından yazılan Hakuna Matata şarkısı filmin bir sahnesinde karakterler tarafından söylenen çocuk şarkısıdır.

10. You’ve Got A Friend In Me

Randy Newman tarafından söylenen bu şarkı 1995 yılında yayımlanan Toy Story filminde çalmaktadır. Daha sonraki film serileri için de tema melodisi görevi görmüştür.

11. Nocturne No.20 In C-Sharp Mınor

Dünyanın en çok sevilen filmlerinden biri olan The Pianist filminin ilk sahnesinde baş rol tarafından çalınan bu müziğin bestecisi Frédéric Chopin’dir. Filmde bir pianist rolünü oynayan Adrien Brody, çarpıcı sahneyle ve bu müzikle hatırlanır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.